V šlágri kola víťazstvo rozdielom triedy

n 11.4.2016 17:20 - Humenné

V 17. kole piatej ligy regionálnej súťaže vo Vihorlatsko-duklianskej skupine sa pozornosť sústredila na susedské derby a boj o čelo tabuľky v Humennom, kde hral druhý celok tabuľky TJ Ptičie.

O zápas bol veľký divácky záujem. Zápas rozhodovali rozhodcovia z Fortuna ligy. Nakoniec domáci vyhrali 3:0 a usadili sa na prvom mieste so šesťbodovým náskokom pred Ptičim so 17 plusovými bodmi. Na zápase bola rekordná návšteva takmer 750 divákov.

Tlak priniesol vedúci gól

Domáci v nových dresoch, v kombinácii žltá – modrá, vyrukovali s taktikou čím skôr dať gól. O to sa prvý pokúsil domáci Voroňák, no jeho strela išla mimo bránku. V ôsmej minúte bol pred šestnástkou faulovaný domáci Sališ. Priamy kop zahrával Voroňák, ktorého strela prekvapila hosťujúceho brankára Dudiča. V 19. minúte Voroňákovu strelu brankár Dudič s námahou vyráža na roh. V 25. minúte hosťujúci Kolník prudko strieľa, no domáci brankár sa nedal prekvapiť. Hlavička C. Vasiľa iba tesne minula bránku. Hostia vystrkujú rožky a prudkú strelu Kováča domáci brankár kryje. Šance Jurova a Sališa ostali nevyužité. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu sa hosťujúci Tomáš Karas predral až pred Slavika, no neskóroval. V poslednej minúte hlavičku Čerňu domáci brankár Slavik na bránkovej čiare zlikvidoval. Polčas skončil pre FK 1:0.

Hostia sa snažili o vyrovnanie

Úvod druhého polčasu patril hosťom. Hlavičku Karasa z bránkovej čiary vykopol C. Vasiľ. V 51. minúte mal na kopačke Čerňa, no Slavik jeho strelu kryje. O dve minúty neskôr najlepší strelec, domáci Sališ, z blízka prekopol Dudičovú bránu. V 55. minúte Kováčovú strelu domáci zrážajú na roh. Hosťujúci bránkar Dudič sa prekonáva, v 63. minúte vychytal Sališa. Domáci zatlačili hosti pred ich šestnástku. Po rohovom kope Sališ dal druhý gól domácich. Agilný hosťujúci hráč Kováč najčastejšie zamestnáva domáceho brankára. V 77. minúte po peknej akcii Jurova, Šatník strieľa tretí gól a je rozhodnuté. Najbližší zápas FK Humenné odohrá v Kochanovciach, ktoré sú na treťom mieste.

Text a foto: Pavel Andraščík

FK Humenné – TJ Ptava NV Ptičie 3:0 (1:0). Góly: 8.Voroňák, 65.Sališ, 78. Šatník. ŽK: Sališ, Voroňák, Vaško – Lancoš, Patarák, Gabák, Maličký, Meričko. Pred rekordnou návštevou 750 divákmi rozhodoval Roland Weiss – Erik Weiss, Tomáš Bednár. FK Humenné: Slavik – Mikloš, Šaro, Krajník, Vaško (46. Petričko), P. Vasiľ, C. Vasiľ, Legdan (57. Šatník), Voroňák, Sališ (90. Babin), Jurov (82. Kemény)