Dominik Teraz: Bolo by pekné nadviazať na slávnu históriu klubu

n 7.4.2016 17:09 - Stropkov

Do Stropkova sa po viacerých rokoch vrátil Dominik Teraz. V tíme vytvorili stopérsku dvojicu s Filipom Špakom. Mal by prispieť k stabilizácii kádra a udržaniu tímu v hornej polovici tabuľky.

Ako hodnotíte prvé štyri kolá?

Myslím si, že v prvom zápase proti Giraltovciam sa prejavila naša kvalitná zimná príprava. Tohoto súpera sme bez problémov zdolali 4:1. Potom sme cestovali do Opátskeho v oklieštenej zostave, čo sa aj prejavilo na konečnom výsledku. Potom prišiel domáci zápas so Sninou. Zaskočil nás prvý gól, no potom sa nám zápas podarilo otočiť. Naposledy sme nešťastne prehrali v Sabinove, kde nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy. Prehra bola krutá, lebo rozhodujúci gól sme inkasovali z pokutového kopu.

Vydaril sa vám zápas s Giraltovcami, v ktorom ste dali dva góly. Ako sa zrodili?

Oba padli po štandardnej situácii. Ja som stál na správnom mieste a loptu som dorážal do siete.

Počas štúdii na FTVŠ ste hrávali v Dunajskej Lužnej, ktorá postúpila do druhej ligy. Čo rozhodlo o vašom návrate domov?

Pre návrat som sa rozhodol preto, lebo do vedenia klubu prišli noví ľudia. Navyše v klube som začal trénovať deti. Chcel by som prispieť k vybudovania kvalitnej mládežníckej základne, ktorá je základom dobre fungujúceho klubu.

V klube ste začali trénovať kategóriu U9. Ako sa vám darí?

Teší ma veľký záujem detí o futbal. Zatiaľ chodíme iba na turnaje, no chlapcov futbal baví. Aj odozva u rodičov je dobrá.

Aké sú ciele Stropkova?

Sme sice na popredných priečkach, ale na postup nemyslíme. Musíme ísť krok po kroku a možno sa dopracujeme k druhej lige. Stropkov vychoval množstvo slovenských reprezentantov, bolo by pekné na túto slávnu históriu nadviazať.

Na stopérskom poste hrávate s Filipom Špakom. Aká je spolupráca?

Spolupráca je na dobrej úrovni. Predsa len, Filip má dostatok skúseností. Hrával v Slovane Bratislava, kde ochutnal profesionálny futbal.

Na jar sa vám zatiaľ vonku nepodarilo bodovať. Asi je ťažšie sa presadiť na súperovej pôde?

Každý tím tretej ligy kladie dôraz na domáce zápasy. Nám sa v jesennej časti podarilo u súperov trikrát vyhrať. Naposledy sme boli blízko k bodu v Sabinove. Verím, že túto smolu čo najskôr pretrhneme.

Hrali ste v tretej lige v Bratislave a teraz to skúšate na východe? Ktorá z týchto súťaži je podľa vás kvalitnejšia?

Myslím si, že v tretej lige na východe je viac ťažších stretnutí a úroveň jednotlivých zápasov je vyššia.

(jv)