Dve kolá pred koncom potvrdili prvenstvo

n 11.4.2016 17:03 - Stropkov

Volejbalistky VK Cele Group Stropkov vycestovali v 16. kole spolu so svojim fanklubom do vzdialenej Hnúšte.

Naše tabuľkové favoritky skutočne dominovali aj na ihrisku a už dve kolá pred koncom základnej časti súťaže definitívne potvrdili svoje prvenstvo v skupine východ. Od začiatku prvého stretnutia mali Stropkovčanky priebeh zápasu vo svojich rukách a súperkám veľa nedovolili. Aj keď sa prvý set neskončil veľkým bodovým rozdielom, v ďalších dvoch si domáce nedokázali pripísať po viac ako pätnásť bodov.

Domácim darovali jeden set

Prvé dva sety druhého zápasu sa podobali tým z predchádzajúceho, keďže sa s nimi Stropkovčanky popasovali úspešnejšie.Tretí set priniesol jediné zdramatizovanie celého hracieho dňa, keď si po niekoľkých kvalitných servisoch hráčky z Hnúšte vytvorili náskok, ktorý sa našim síce podarilo vyrovnať, no koncovku lepšie zvládli domáce. Volejbalistky VK Cele sa dokázali dostať do rytmu svojej hry opäť, čo trvalo až do hladkého záveru štvrtého, a teda posledného setu zápasu.

Poslednými súpermi Kežmarok a L. Hrádok

Družstvu gratulujeme k ďalšiemu kolu bez straty bodu a želáme veľa šťastia do posledných dvoch. Najskôr privítajú Kežmarok a potom budú hrať v Liptovskom Hrádku. Posledné domáce kolo odohrajú dievčatá 16. 4. v Mestskej športovej hale so začiatkom o 11.00 hod. proti Kežmarku.

(jv)

VK Iskra Hnúšťa - VK Cele Group Stropkov 0:3 (-23, -14, -14),  1:3 (-13, -18, 22, -14)

Zostava Stropkova: K. Bodnárová,  D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, asistentka trénera S. Pariláková, tréner Maroš Šturák