Na učiteľov sa nezabúda!

n 13.4.2016 14:10 - Svidník

Tento rok sa stretnutie učiteľov konalo v utorok 29. marca v Dome kultúry so slávnostným odovzdaním cien uznania práce pre 16 učiteľov. Ocenených navrhovali riaditelia školských zariadení a blahoželanie spolu s pamätným perom a kvetom si učitelia prevzali z rúk primátora mesta Svidník Jána Holodňáka a vedúcej odboru ŠKŠaM Viery Dercovej.

Primátor adresoval všetkým učiteľom slová uznania a úcty za prácu, ktorú vykonávajú a poďakoval sa im aj v mene rodičov, ktorí im deti denne zverujú. Počas programu vystúpila úsmevno-zábavná skupina BRAVO a pri posedení im spríjemňovala stretnutie domáca skupina Alegro.

Pri príležitosti Dňa učiteľov si za výborné výsledky a ocenenie v TOP 10 škôl na Slovensku za rok 2015 prevzala ocenenie Základná škola Karpatská.

Učiteľmi väčšinu života

Primátor mesta pozval na stretnutie 31. marca do AB reštaurácie aj učiteľov, ktorí venovali učiteľstvu väčšinu svojho života a sú už v seniorskom veku. Toto stretnutie doprevádzal súbor z ukrajinského mesta Veľké Berezne, Berezňane.

Hudobná zostava bola zložená z učiteľov z tamojšej Základnej umeleckej školy a zožali veľký úspech medzi našimi seniormi. Posedenie prinieslo spomienky na časy ich mladosti a aktívneho vyučovania svidníckych žiakov i slová prianí pevného zdravia a ešte krásnych rokov oddychu.

Text a foto: (tch)