Starší dorastenci ťahajú skvelú sériu bez prehry

n 11.4.2016 16:44 - Senec

Starším dorastnecom Senca sa v jari mimoriadne darí. Po prvých piatich zápasoch neokúsili trpkosť prehry. Tri zápasy vyhrali a dva remizovali. V tabuľke prvej ligy sa posunuli na skvelé ôsme miesto. Veľkú zásluhu na týchto výsledkoch má tréner Branislav Fodrek.

Na jar ste ešte neprehrali. Čomu to pripisujete?

Chalani pristupujú k svojim povinnostiam veľmi zodpovedne. Problémy v klube išli mimo nás. Nie sme pod takým tlakom. Všetci si uvedomili, že hrajú o svoju budúcnosť.

V čom dosiahol tím najväčší progres?

Podarilo sa nám vytvoriť skvelú partiu, ktorá ťahá za jeden koniec povrazu. Chlapci plnia taktické pokyny veľmi svedomito. V zápasoch bojujú, čo sa výsledkovo prejavilo.

V ktorom zápase ste podali najlepší výkon?

Veľmi dobre sme hrali hneď v úvodnom zápase proti Žiline, ktorý sme vyhrali 1:0. V ďalšom kole sme dokázali na tento výkon nadviazať v Dunajskej Strede, kde sme tiež vyhrali 1:0. Naposledy sme podali v prvom polčase v Bardejove najlepší výkon v jarnej časti. Škoda, že sme tento zápas nedoviedli do víťazného konca. Remíza 2:2 je však veľmi cenná. Mali sme aj šťastie, keď sa nám v domácom zápase s Banskou Bystricou nedarilo. Napriek tomu sme tento zápas dokázali vyhrať 2:1.

Zmenil sa káder v zimnej prestávke?

Traja hráči odišli, Vangel sa vrátil do Dubnice, Leginus je dlhodobo mimo a Sido skončil. Zo sedemnástky sa nám podarilo dobre zapracovať až troch hráčov (Kuzmanič, Chmura).

Teraz však príde na rad ťažšie zápasy s Trenčínom a Nitrou...

Verím, že sa nám podarí pokračovať v dobrých výkonoch a favoritov zaskočíme. Chceme svoju sériu bez prehry ťahať čo najdlhšie. Dúfam, že sa nám podarí svoje postavenie v tabuľke udržať. Nemám obavy, lebo vidím na každom tréningu obrovskú chuť pracovať.

Napriek tomu, že nenachádzate na zostupovej priečke vypadnutie vám hrozí. Všetko totiž záleží od A tímu, ktorý bojuje v druhej lige o záchranu. Ak z nej vypadne automaticky vypadávajú aj dorastenci...

Bohužiaľ, výsledky A tímu neovplyvníme. My sa sústredíme na svoje. Po športovej stránke chceme dokázať, že do prvej ligy patríme. Viacero chlapcov bude v tejto kategórii končiť. Ja ich chcem dobre pripraviť na prechod k mužom. Chalani hrajú o svoju budúcnosť. Ak budú pokračovať v dobrých výkonoch, môžu sa dočkať zaujímavej ponuky. Viacerí z nich majú na to, aby hrali druhú ligu.

(jv)