Vulgarizmy poslanca Hoptu

n 17.4.2016 15:00 - Humenné

Keď dochádzajú argumenty a konštruktívne návrhy, niektorí poslanci sa uchyľujú ku konfrontáciám. Azda najvýraznejšie sa snažil prejaviť na poslednom mestskom zastupiteľstve poslanec Ivan Hopta.

Mestský poslanec Hopta je známy tým, že málokedy dáva návrhy na konštruktívne riešenia a neváha použiť aj vulgárne výrazy a invektívy. Zrejme si neuvedomil, že takýmto správaním porušuje rokovací poriadok MsZ.

Na neprípustné správanie ho viackrát upozornila primátorka Jana Vaľová, ktorá tomuto zasadnutiu predsedala. Poslanec však nereagoval, naopak, svoje vyjadrenia ešte vystupňoval, keď svojich ostatných kolegov − poslancov nazval „papagájmi“ („Opakujete ako papagáje!“), či vyjadrenia „...vaša po*ratá k***a“.

Ráznejšie zakročenie a napomenutie

V tomto prípade však už primátorka, ako predsedajúca, musela zakročiť ráznejšie a pri vulgárnych a nedôstojných vyjadreniach mu nechala vypnúť mikrofón. Zároveň ho upozornila na opakované porušovanie rokovacieho poriadku. V

zhľadom k tomu, že záznam zo zasadnutia MsZ je vysielaný Humenskou televíziou vo vysielacom čase, keď ho majú možnosť vidieť aj malé deti a jeho repríza sa vysiela v nedeľu v dopoludňajších hodinách, krok primátorky možno len kvitovať.

Ohlasy od občanov

Do redakcie sa nám ozvali aj naši čitatelia, ktorí boli vystupovaním pána poslanca Hoptu pobúrení, napr. Aleny Š.: „Ako mám vysvetliť svojmu 5-ročnému dieťaťu, že si dospelí v telke nadávajú? A najmä, keď sú to naši poslanci, ktorí by mali byť príkladom pre všetkých, pre celú verejnosť?“

Napádanie dobrého mena

V našom meste sa v poslednom čase tiež objavili letáky písané na počítači, ktoré boli rozvešané po stromoch na námestí, a rovnako aj letáky schránkované do domácností na Dubníku a Gaštanovej. V týchto letákoch sa pisateľ vyviňuje z toho, ako mu primátorka vypla mikrofón.

Zároveň v nich v snahe poškodiť dobré meno primátorky Mesta uvádza vety a slová vytrhnuté z kontextu z jej vyjadrení, či už z mestského zastupiteľstva, alebo Národnej rady SR, pričom nepíše aké vulgárne a nedôstojné vyjadrenia používa v MsZ. Nehovoriac o tom, že umiestňovať reklamu na stromy je nelegálne.

Nedôstojné správanie neuniklo ani blogerke

„Ak sa ktorýkoľvek poslanec bude vyjadrovať nedôstojne alebo vulgárne, je podľa mňa na mieste odobrať mu slovo, pretože Mestské zastupiteľstvo si má zachovávať dôstojnosť a vážnosť pri riešení tém, ktoré sú dôležité pre Mesto a pre našich občanov,“ vyjadrila sa k problému primátorka.

Osobu poslanca Hoptu si všimla aj bratislavská blogerka, ktorá sa politickým témam venuje už niekoľko rokov a všimla si aj dianie v Humennom. Jej názory si môžete prečítať na: http://spencer.blog.sme.sk/c/412470/hopta-neosobnost-v-nasej-politike.html.

Text a foto: (kama)