Hokejové play off: Prvé finále rozhodli Nitrania v presilovkách, Bystričania smútia

n 12.4.2016 22:00 - Banská Bystrica

Dve tretiny bol domáci hokejisti HKM Nitra lepší ako ich banskobystrický súper, navyše si v tohtosezónnych vzájomných dueloch udržali domácu neporaziteľnosť.

Hokejisti HK Nitra vyhrali úvodné finálové stretnutie play off Tipsport Ligy 2015/2016 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

1. finále:

HK Nitra - HKM Zvolen 3:1

Góly: 11. Kutálek (Beca, Mezei), 44. Milam (Laliberté, Ordzovenský), 56. Slovák (Milam, Laliberté) - 31. Hvila (Šmach, Bust)

/stav série: 1:0/

Hlasy:

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: Do zápasu sme vstúpili s lepším pohybom. Ujali sme sa vedenia, ale v druhej tretine sme dostali nešťastný vyrovnávajúci gól, ktorý nás pribrzdil.

Chceli sme však hrať našu hru, v poslednej tretine sme sa zlepšili. Ubránili sme presilovky Bystrice, čo bolo rozhodujúce, dokonca v oslabení sme dokázali skórovať. Dali sme dva góly z presilovky, čo bolo rozhodujúce.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: Nezačali sme dobre prvú tretinu, Nitrania mali lepší pohyb, lepšie korčulovali, vytvárali si šance. Zaslúžene sa dostali do vedenia. V druhej tretine sme zvýšili pohyb, vyrovnali sme a aj naďalej sme si vytvárali šance.

Chceli sme obrátiť v náš prospech, ale pričasto sme boli vylučovaní. Hrali sme nedisciplinovanie, dlho sme hrali v oslabení. Presilovky nám nevyšli, naopak u nich boli rozhodujúce a boli kľúčové pre výsledok stretnutia.