Futbalisti FK Pohronie začali v skupine o postup prehrou

n 3.4.2016 19:13 - Žiar nad Hronom

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa ukončili základnú časť v II. lige skupina Západ remízou 1:1 so žilinským béčkom, pričom v tabuľke skončili za prvými Bročicami. V úvodnom kole skupiny o postup do Fortuna ligy však začali prehrou s Lokomotívou Košice (1:3).

Žilina B - FK Pohronie 1:1

Na hlavnom štadióne pod Dubňom nastúpilo proti Pohroniu kompletné áčko, z rezervy hral len Ďuratný. V rámci reprezentačnej prestávky tak mali Žilinčania kvalitný tréning. Už v 4. minúte strieľal Kačer a našiel voľného Letiča, ktorý sa nemýlil - 1:0. V 17. minúte ušiel po ľavej strane Frimmel a Bališ hlavičkoval vedľa. V 22. minúte posunul Poliaček loptu Hudákovi, ktorý vysunul Bališa a ten vyrovnal na 1:1, keď obišiel majstrovsky Mandousa. V 52. minúte centroval Frimmel a Bališ v čistej šanci zakončil vedľa. O tri minúty videli diváci obrovskú šancu domácich, ale na dvakrát výborne zasiahol Holec. V 66. minúte zostal sám na päťke Ďuratný, ale opäť čaroval Holec, ktorý vyrazil aj strelu Škvarku. V 74. minúte center Frimmela trafil z voleja Páleník, ale Mandous strelu reflexívne vyrazil. O päť minút neskôr vypálil z 25 metrov Hučko a Holec vytlačil loptu na roh. V závere po brejku pohrozil Matuškovič, no skóre sa už nemenilo.

Lokomotíva Košice – FK Pohronie 3:1

Úvodné minúty na štadióne v Družstevnej pri Hornáde priniesli tradičné oťukávanie, veď súperi o sebe vedeli minimum. „Loky“ opäť založila svoju taktiku na kompaktnej defenzíve a rýchlom prechode do útoku. A znovu to slávilo úspech. Už v deviatej minúte sa k zblokovanej lopte dostal Kolek a šikovne otvoril skóre stretnutia – 1:0! Hostia sa snažili odpovedať, no ich tlak bol iba platonický a zväčša sa končil na dobre pracujúcej defenzíve Loky, alebo strelami nad a mimo bránku. Naopak, domáci opäť udreli. V 25. minúte sa dopredu vybrali Chmelo a Kolek. Zdalo sa, že Chmelo bude svojmu parťákovi prihrávať, napokon sa ale rozhodol postupovať sám a spravil dobre. Vrútil sa až do šestnástky súpera a pohodlne rozvlnil sieť za gólmanom Holecom – 2:0! Do polčasu sa toho už veľa neudialo, za zmienku stojí rohový kop zo 42. minúty, po ktorom nebezpečne hlavičkoval Korijkov, dorážal Kamenec, no lopta sa aj so šťastím pre hostí odrazila smerom od ich bránky.

Po zmene strán

Druhé dejstvo taktiež veľa šancí neprinieslo. Hráči Lokomotívy si uvedomovali, že majú pohodlný dvojgólový náskok a boli to hostia, ktorí sa potrebovali tlačiť dopredu. To im však absolútne nevychádzalo. Naopak, naši chlapci boli pri chuti. V 46. minúte skúšal šťastie Harvila, o desať minút neskôr Chmelo. Potlesk zožal stopér Šulák, ktorý sa v 70. minúte vybral na svoj tradičný ofenzívny výjazd, preštrikoval sa až pred brankára Holeca, no napálil len do neho. Niečo podobné si tri minúty pred koncom zopakoval aj ľavý bek Šimčák. A keď sa už väčšina divákov dvíhala zo sedadiel, prišli dva nečakané momenty. Najprv minútu pred koncom riadneho hracieho času po chybe v domácej obrane vykresal iskierku nádeje pre FK Pohronie Frimmel – 2:1. Loky ale na to odpovedala najlepším možným spôsobom, keď sa v nadstavenom čase šikovne presadil Šimčák a stanovil skóre na konečných 3:1!

Sklamaný tréner

Tréner FK Pohronie Štefan Zaťko bol na pozápasovej tlačovej konferencii skromný na slovo. Z výkonu svojich zverencov bol viditeľne rozčarovaný: „My sme svojím nedôstojným prístupom umožnili súperovi zaslúžene zvíťaziť. Gratulujem domácim k víťazstvu. Na výkone môjho mužstva nevidím nič pozitívneho. Bohužiaľ...“

Sumár zápasu II. ligy skupina Západ:
/22. kolo/
MŠK Žilina B – FK Pohronie 1:1 (1:1)
Góly: 5. Letić – 22. Bališ. Rozhodoval: Fajčík, 250 divákov
FK Pohronie: Holec – Hatok, Nosko, Prikryl, Pelegríni, Bališ (69. Matuškovič), Frimmel, Hudák (69. Páleník), Blaho, Poliaček, Blahút

Sumár zápasu II. ligy skupina o postup do FL:
/1. kolo/
Lokomotíva Košice – Pohronie 3:1 (2:0)
Góly: 9. Kolek, 24. Chmelo, 90. Šimčák – 89. Frimmel. Rozhodoval: Vlk, 350 divákov
FK Pohronie: Holec – Nosko, Leško, Prikryl, Pelegríni (58. Sekereš), Bališ (46. Garaj), Frimmel, Hudák (46. Páleník), Blaho, Paraj, Blahút