Historický postup hokejistov Nových Zámkov do najvyššej súťaže

n 1.4.2016 20:59 - Nové Zámky

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky dosiahli najväčší úspech v histórii klubu, keď v predstihu postúpili do najvyššej slovenskej súťaže. Zverenci trénera Miroslava Chudého zvíťazili v 9. kole baráže nad Piešťanmi 8:4 a keďže v nasledujúcom kole ŠHK37 vyhral na ľade Bardejova 2:1 po samostatných nájazdoch, môžu sa v Nových Zámkoch už radovať.

Piešťany -Nové Zámky 4:3

Piešťanskí hokejisti si v play-out fáze slovenskej extraligy pripísali vôbec prvé trojbodové víťazstvo, ktoré však môže patriť medzi kľúčové. Nad lídrom minitabuľky a víťazom prvej ligy Novými Zámkami vyhrali 4:3, pričom všetky góly dali v druhej tretine. Piešťany sa touto výhrou fakticky vrátili do bojov o zotrvanie v súťaži, keďže sa bodovo takmer dotiahli na svojich súperov. Piešťanci položili základ svojho úspechu v druhej tretine, v ktorej skórovali štyrikrát.

Bardejov – Nové Zámky 2:4

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v utorňajšom stretnutí 8. kola play-out na ľade HC 46 Bemaco Bardejov 4:2. Úvodný gól hostí strelil v 12. minúte počas presilovej hry Frolík. Do dvojgólového vedenia sa Nové Zámky dostali presným zásahom Nováka z konca prvej tretiny. Útočníci Bardejova Šimčák a Cútt dvoma gólmi z 25. minúty vyrovnali stav stretnutia na 2:2. V 33. minúte však strelil víťazný gól zápasu hosťujúci Török. Nakoniec dvojgólový strelec Török ešte upravil konečný výsledok duelu 44 sekúnd pred záverečným klaksónom.

Nové Zámky – Piešťany 8:4

Úvodný gól domácich strelil v 8. minúte počas presilovej hry Dubec. Hostia zvrátili nepriaznivý vývoj duelu presnými zásahmi Tibenského a Belluša v 11. respektíve 16. minúte prvej hracej časti. Do jej konca sa ešte podarilo presadiť Törökovi, ktorého gól znamenal vyrovnanie na 2:2. Nové Zámky v druhej tretine prevzali kontrolu nad zápasom tromi zásahmi, keď sa postupne presadili Zlocha, Čaládi a Kousalík. V 39. minúte síce znížil vedenie domácich krídelník „havranov“ Ručkay, ale gólové hody pokračovali i naďalej. Tibenský svojím druhým presilovkovým gólom zo 47. minúty znížil na 4:5 z pohľadu hostí, ale o dve minúty neskôr zvýšil stav na rozdiel dvoch gólov pre Novozámčanov Havlík. Konečnú podobu výsledku dal počas oslabenia v 59. minúte domáci hráčFrolík.

Sumáre zápasov Nových Zámkov v baráži:
HC 46 Bemaco Bardejov - HC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Linet – 21. Frolík, 35. Havlík. Rozhodcovia: Konc, Snášel – Bogdaň, Rovenský. Vylúčenia: 4:3. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1113. Strely na bránu: 25:20

HC Mikron Nové Zámky - ŠHK37 Piešťany 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 23. Ďurčo, 52. Novák, 56. Hudec, 59. Havlík - 25. Tomčák, 38. Tvrdoň. Rozhodcovia: Lokšík, Štefik - M. Orolin, Synek. Vylúčenia: 2:7. Využitie: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3039. Strely na bránu: 37:23.

HC Mikron Nové Zámky - HC 46 Bemaco Bardejov 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 26. Dubec, 60. Hudec – 8. Šimčák, 10. a 58. Linet, 56. Cútt. Rozhodcovia: Goga, Jonák – Stanzel, Synek. Vylúčenia: 3:7. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2480. Strely na bránu: 26:27.

ŠHK37 Piešťany - HC Mikron Nové Zámky 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Góly: 25. Hrehorčák, 29. Saliji, 34. Ručkay, 37. Belluš – 10. Novák, 26. Jakovlevs, 51. Čaládi. Rozhodcovia: Baluška, Konc – Návratek, Orolín. Vylúčenia: 7:8. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1533. Strely na bránu: 36:27.

HC 46 Bemaco Bardejov - HC Mikron Nové Zámky 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 25. Šimčák, 25. Cútt – 12. Frolík, 18. Fábry, 33. a 60. Török. Rozhodcovia: Orolin, Snášel – Bogdaň, Smrek; Findura. Vylúčenia: 10:10. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1302. Strely na bránu: 34:13.

HC Nové Zámky - ŠHK37 Piešťany 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Góly: 8. Dubec, 18. Török, 24. Zlocha, 29. Čaládi, 36. Kousalík, 49. Havlík, 54. Frolík, 59. Hegyi – 11. a 47. Tibenský, 16. Belluš, 39. Ručkay. Rozhodcovia: D. Konc. P. Lokšík – L. Kacej, M. Stanzel. Vylúčenia: 7:6. Využitie: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 3128. Strely na bránu: 31:32.