Pre zraneného Adamčíka sa skončila sezóna predčasne

n 3.4.2016 13:47 - Topoľčany

Smutný koniec malo vystúpenie hádzanára HK Agro Topoľčany Tomáša Adamčíka na považskobystrickej palubovke v sobotňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti extraligy mužov.

Jeho tím síce na Považí zvíťazil 29:27, ale pre 26-ročného pivota sa zápas proti svojmu niekdajšiemu klubu, z ktorého uplynulé leto zamieril do Topoľčian, skončil predčasne pre zranenie. „Klobúk dolu pred chlapcami za to, že sme ustáli aj situáciu, keď sme už v úvode prišli o zraneného Adamčíka. Povedali sme si, že budeme bojovať aj zaňho,“ zhodnotil víťazné stretnutie tréner Agra Pavol Jano, ktorý vtedy ešte netušil, že služby Adamčíka už v tejto sezóne nevyužije.

Návrat až na jeseň

Hneď v úvode zápasu si takpovediac „pretočil“ koleno, pôvodné domnienky, že to bude „len“ poškodený meniskus, sa nepotvrdili. Pondelková artroskopia odhalila, že ide o vážnejší problém a bude potrebná ďalšia operácia. Adamčíka čaká plastika krížového väzu vyžadujúca si viacmesačnú pauzu. Najbližší polrok sa člen slovenského reprezentačného tímu mužov neobjaví na palubovke, jeho návrat prichádza do úvahy na jeseň 2016. Pre Topoľčany je to citeľná strata. Za svojho spoluhráča tak budú musieť zabrať ďalší pivoti v kádri bronzového medailistu uplynulej sezóny - najmä Alexander Ivanov s Erikom Žilinčíkom.

(pb), hktopolcany.sk