Hádzanári Topoľčian smerujú do play-off z druhého miesta

n 1.4.2016 19:41 - Topoľčany

Hádzanári HK Agro Topoľčany vyhrali v 8. kole nadstavbovej časti A-skupiny extraligy na palubovke HC Štart Nové Zámky. Zverenci trénera Pavla Jana tak smerujú do play-off z druhého miesta, pričom do konca nadstavbovej časti zostávajú ešte dve kolá.

Prešov – Topoľčany 26:21

V úvode sa do bránky postavil Štochl. Po vyrovnanom úvode domáci v 4. minúte po premenenej sedmičke Hrstku viedli 3:1. Hlinka o minútu znížil na 3:2. V 8. minúte Furlan upravil už na 5:2. Na druhej strane skóroval Žilinčík a Furlan nepremenil sedmičku, keď sa do bránky postavil Meluš. Po technickej chybe Agra prekonáva Číp Štochla a v 10. minúte je tak stav už 6:3. V 12. minúte šiel na tretiu sedmičku Hrstka, ktorý prekonal Meluša – 7:4. Na druhej strane Michalka prvú sedmičku Topoľčian zahodil, keď ho vychytal Chuprina. Agro zostalo ale v útoku a Kucher znížil na 7:5. V 16. minúte po dvoch góloch z brejku viedol Prešov už 9:5. V 19. minúte vo vlastnom oslabení prepálil Žilinčík – 9:6. Nepomohli ani dva výborné zákroky Štochla a Hrstka zvýšil na 10:6. Michalka do 25. minúty znížil na dvojgólový rozdiel – 10:8. Na druhej strane strelil prvý gól v zápase Rábek – 11:8. O minútu premenil sedmičku J. Briatka – 11:9 a nemýlil sa z rovnakej pozície ani o tri minúty – 12:10. Rábek s Čípom uzavreli polčasové skóre na 14:10.

Po zmene strán

Druhý polčas otvoril gól Hrstku zo sedmičky – 15:10. Ivanov z postu pivota znižuje na 15:11. Po góloch Klačanského a Žilinčíka je stav 16:13. Sadovyi ale dvakrát udrel v priebehu minúty a rozdiel bol opäť päťgólový – 18:13. Tri minúty gól vďaka obranám nepadol, až v 40. minúte Kucher znížil na 18:14. Domáci hádzanári si v ďalšom priebehu udržiavajú štvor až päťgólový náskok. Topoľčany mali niekoľko možností stiahnuť náskok, ale domáci Chuprina bol pre hráčov Agra ťažkou prekážkou. V 47. minúte J. Briatka zo sedmičky znížil na 20:17. Štochl chytá a Hlinka po brejku znižuje na 20:18. Domáci tréner Trtík si berie oddychový čas a po sedemminútovej domácej odmlke upravuje Furlan na 21:18. V 50. minúte vracia Kopčo domácim štvorgólové vedenie – 22:18. V 52. minúte po góle Hrstku bol náskok domácich už 24:19. Od tohto momentu sa zápas už iba dohrával, domáci si držali pohodlný náskok. Topoľčany opäť doplatili na slabú streleckú efektivitu.

Nové Zámky – Topoľčany 25:29

V 1. minúte otvoril skóre Michalka, hostia ale Tschurom vyrovnali. V 6. minúte počas presilovky strelil Macovchin dva góly – 3:1 a tento náskok si domáci hádzanári držali až do polčasu. V 20. minúte počas oslabenia ešte Ivanov po brejku zvýšil na 8:5 a Klačanský na 9:6. V 21. minúte si svoju premiéru v topoľčianskom drese odbil brankár Štochl, keď šiel na sedmičku proti T. Stráňovskému, hosťujúci hráč bol ale úspešnejší. Hostia v 25. minúte sa opäť priblížili na rozdiel gólu Minarovičom – 10:9. V 29. minúte upravil Hlinka na polčasových 12:10.

V druhom dejstve

Do druhého polčasu nastúpil do bránky Agra Štochl, ktorý nahradil Meluša. Topoľčany v úvode zlepšili najmä obranu a v 40. minúte Ivanytsia zvýšil na 17:13. Následne sa v 43. minúte dvakrát vyznamenal Štochl a Klačanský zo sedmičky zvýšil na 19:14. Tento gól už inkasoval Pavlovič, ktorý nahradil v bránke hostí Košča. V 46. minúte po brejku Kuchera bol stav 21:15 a do bránky sa späť vrátil Košč, ktorý narobil domácim zakončovateľom viacero vrások. V 48. minúte Macovchin v oslabení zvýšil na 22:16, no hostia do 53. minúty znížili na 22:19. Potom sa v bránke Topoľčian rozchytal Štochl a Topoľčany v závere už upravili na 27:20. Posledné slovo mal Tschur, ktorý uzavrel výsledok na konečných 27:21. Domáci hádzanári opäť potvrdili, že sa v poslednej dobe trápia. Opäť im nevychádzala hra v obrane a v útoku zahodili až príliš veľa šancí, Michalka dvakrát zaváhal aj zo sedmičiek. Takýto výkon proti Hlohovcu v stredu na body stačiť nemusí.

Extraliga – nadstavbová časť, A-skupina (o 1.-6. miesto):
/dohrávka 2. kola/
Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany 26:21 (14:10)
HK Agro: Štochl, Meluš – Žilinčík 5, Hlinka 4, Briatka 3, Kucher 2, Klačanský 2, Ivanytsia 2, Michalka 2, Ivanov 1, M. Urban, Ďurček, Jadroň, Pupik, Macovchin. Rozhodovali: M. Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 3:3, 7 m hody: 6/5 - 4/3, 611 divákov
/8. kolo/
HC Štart Nové Zámky - HK Agro Topoľčany 25:29 (13:15)
HK Agro: Meluš, Štochl – Pupik 4, J. Briatka, Macovchin 3, Klačanský 2/1, Michalka 3/1, Ivanytsia 6, Ivanov 1, Hlinka 2, Adamčík 1, Jadroň, Ďurček, Urban 1, Žilinčík 1, Kucher 3. Rozhodovali: Záhradník – Budzák, vylúčenia 5 – 2, pokutové hody: 4/2 – 6/5, 580 divákov.