Hádzanárky Šale ťahajú vo WHIL úspešnú sériu

n 3.4.2016 19:33 - Šaľa

Hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa sa v posledných zápasoch medzinárodnej ligy WHIL darí. Zverenkyne Michala Lukačína zdolali v 23. kole na domácej palubovke HC Plzeň 36:22 a aj vďaka štyrom výhram a jednej remíze z posledných piatich duelov figurujú v tabuľke na piatom mieste.

Šaľa – Prešov 30:18

V ôsmom kole prvej časti vyhralo Duslo v Prešove 29:18 a skoro navlas rovnaký výsledok sa zrodil aj v odvete. Hostky mali v nohách domácu predohrávku s Pískom (pozn. Prešov vyhral 28:18), ale na palubovke chemičiek si na bodový zisk netrúfali. Vzájomný duel mal byť aj súbojom dvoch najlepších strelkýň vo WHIL, v drese Dusla vedúcej v súťaži Klučkovej (134 gólov) a druhej v poradí v drese Bemaca Šutranovej (121 gólov). Ale tréner domácich dal od začiatku možnosť hrať v základe „omladine“ (pozn. Veselková, Bahýlová a Klučková ostali na lavičke) a tak k ich priamemu súboju prišlo až neskôr. Po presných zásahoch Tulipánovej a Königovej viedlo Duslo 2:0, hostky korigovali šikovnou Čirčovou.

Výborná defenzíva

Po tom, čo sa do streleckej listiny zapísali Bujnochová s Harčarufkovou bolo na ukazovateli skóre 3:2. To bol posledný prijateľný stav pre hostí v tomto dueli. Výborná defenzíva Dusla s ešte lepšou brankárkou Haládikovou, ktorá vychytala aj kanonierku hostí Šutranovú boli dôvodom, že zverenkyne trénera Lukačina viedli v 13. minúte už 8:2, čo bolo rozhodujúce pre vývoj zápasu. Po štvrťhodine hry prišlo k nezavinenému zraneniu Pócsikovej a na hraciu plochu sa dostala aj Klučková s Veselkovou. Po niekoľkých presných zásahoch Klučkovej a dobrých zákrokoch Haládikovej odchádzali chemičky do kabín s osemgólovým náskokom a za veľkého potlesku, ktorý si zaslúžila aj mladá Špendlová. Tá najskôr v záverečných sekundách skórovala, keď hrala v poli namiesto brankárky, na druhej strane po rýchlej rozohrávke ešte zneškodnila v bráne strelu Vencúrikovej.

Po zmene strán

Pohoda panovala na palubovke aj vďaka sympatickému výkonu hostí aj po obrátke a diváci sa bavili. Potleskom odmenili pekné akcie domácich zakončené presnou streľbou Klučkovej, Veselkovej a Pócsikovej (pozn. v 50. minúte už viedlo Duslo 26:11), ako aj niekoľko kombinačných akcií hostiek, ktoré viedol tréner Daniš. Ten v minulosti niekoľko rokov úspešne pôsobil práve v Šali. Potlesk sa ušiel nemu, ale v 59. minúte aj Šutranovej po góle cez celé ihrisko. Divákom sa duel páčil, boli spokojní s dvoj bodovým ziskom a skutočnosťou, že Klučková si so 145 gólmi upevnila vedúce postavenie v tabuľke strelkýň.

Reakcia trénera

„Naše dievčatá boli v tomto dueli vysokým favoritom, čo aj na palubovke potvrdili dobrým výkonom, pekným výsledkom a dvojbodovým ziskom. Diváci mohli byť s ich výkonom spokojní, nakoľko sa dostali do zápasu všetky a potvrdili narastajúcu formu. Škoda, že najbližší majstrovský zápas odohráme až začiatkom apríla, nakoľko dievčatá sú v hernej pohode, o čom svedčí aj sedembodový zisk za posledné štyri kolá. Prestávku využijeme na zohranie niekoľkých prípravných duelov, aby nás zostávajúce zápasy v základnej časti WHIL našli dobre pripravených,“ skonštatoval po zápase kouč Lukačín.

Šaľa – Plzeň 36:22

Na jednoznačnú záležitosť premenili duel s Plzňou hádzanárky Dusla Šaľa. Už po pätnástich minútach hry viedli domáce hráčky 8:4 a o do kabín išli dokonca s osemgólovým náskokom. V druhom dejstve ho Šalianky ešte navýšili. Oslabený tím Plzne nedokázal vzdorovať, mladé družstvo trápia zranenia a na Slovensko vyrazilo s náhradníčkami. Ešte päť minút pred koncom prvého polčasu bol stav pre hosťujúce hráčky „vcelku“ uspokojivý 10:15. Počas záverečných piatich minút však Šalianky ešte navýšili svoj náskok o 3 góly na 18:10.

V druhom dejstve

Hádzanárky Plzne odcestovali na zápase do Šale oslabené o zranené hráčky a bez hosťujúcich posíl, len s 12 hráčkami vrátane brankárok. Agresívna obrana domácich zobrala plzeňským hráčkam značné množstvo sil a donútila ich vytvoriť veľké množstvo technických chýb. Z toho potom domáce hráčky vyťažili góly z rýchlych útokov. Na začiatku poslednej štvrtiny zápasu prehrávali Západočešky už o trinásť gólov a záverečný hvizd ich vyslobodil za stavu 36:22.

Povedala po zápase

„V prvom polčase sme sa technicky zdolali samé. Výsledok zápasu odpovedá kádru, ktorý nastúpil. Množstvo hráčok je zranených, povolali sme aj dorastenky. S výsledkom sme rozhodne nespokojní,“ povedala trénera HC Plzeň Libuše Škvařilová: „Spokojná môžem byť len s dosiahnutými 22 gólmi na palubovke súpera.“