Na zraze reprezentačných kadetiek na Považí aj Škoricová s Lanczovou

n 1.4.2016 15:23 - Šaľa

Reprezentačný tréner hádzanárskych kadetiek Slovenska Ján Beňadik si na sústredenie v Považskej Bystrici pozval hráčky zo šiestich klubov. Do nominácie sa dostali aj dve hráčky z HK Slovan Duslo Šaľa Petra Škoricová a Barbora Lanczová, pričom ich oddielová kolegyňa Melissa Töröková figuruje medzi náhradníčkami.

Na kadetky čaká začiatkom apríla počas troch dní v športovej hale v Považskej Bystrici výcvikový tábor. Celá príprava smeruje k tohtoročnému vrcholu. V dňoch 18.-31. júla 2016 čakajú reprezentáciu kadetiek Slovenska majstrovstvá sveta dievčat ich vekovej kategórie. Dejiskom šampionátu bude Bratislava.

Záverečná fáza prípravy

Zápasy sa odohrajú na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v blízkom Národnom tenisovom centre. Na podujatí sa predstaví 24 družstiev hráčok s ročníkom narodenia 1998 – 1999. Organizátori predpokladajú účasť približne 600 športovcov a ich sprievodu. Výber trénera Beňadika tak má pred sebou posledné mesiace prípravy.

Nominované hráčky na zraz kadetiek SR:
Vladimíra Bajčiová, Katarína Muliková, Adriana Holejová, Františka Solárová (všetky Iuventa Michalovce), Barbora Zemanovičová, Terézia Takáčová, Erika Rajnohová, Nina Ušiaková, Katarína Kostelná, Nicol Nejedlíková, Barbora Hanzalíková (všetky HK AS Trenčín), Nikoleta Trunková (ŠKP Bratislava), Petra Škoricová a Barbora Lanczová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Soňa Furgaláková, Michaela Bajzová, Katarína Bačikovská (všetky MHK Bytča), Éva Tamási (Dunaujvarosi Kohasz KA)

(pb), SZH