Nitra je vo finále Tipsport Ligy! V rozhodujúcom zápase nedala Zvolenu žiadnu šancu

n 9.4.2016 19:42 - Nitra

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase semifinále play-off Tipsport Ligy 2015/16 nad HKM Zvolen a v súboji o majstrovský titul vyzvú Banskú Bystricu.

Zverenci českého kormidelníka Antonína Stavjaňu ovládli sobotňajšie stretnutie úplne jednoznačne, súpera zdolali 4:0 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

NEPREHLIADNITE: Sagan má pred „Peklom severu“ jasný plán: Pred čím by sa mali jeho súperi triasť?

Nitrania rozhodli o svojom triumfe v podstate už v úvode stretnutia, keď sa vďaka rýchlym gólom Kutálka s Lalibertém ujali dvojgólového vedenia.

Po prostrednej bezgólovej tretine zmaril akékoľvek šance Zvolenčanov na úspech Beca a v záverečnej minúte zatĺkol hosťom klinec do rakvy Juraj Štefanka.

Hokejisti spod Zobora sa predstavia vo finále druhýkrát v histórii. V sezóne 2012/13 prehrali s Košicami 3:4 na zápasy.

Finálová séria odštartuje v utorok 12. apríla na ľade Nitry a meno nového a v poradí už 23. majstra spozná hokejová verejnosť najneskôr 24. apríla, kedy je na programe prípadné siedme finále.

Nitra i Banská Bystrica pritom zabojujú o svoj premiérový titul.

Doteraz sa z neho tešili osemkrát hráči Košíc a Slovana Bratislava, na treťom mieste najúspešnejších tímov je s tromi prvenstvami Trenčín, o jedno menej má Zvolen a posledným tímom, ktorý má na konte ligové prvenstvo, je Žilina.

HK Nitra - HKM Zvolen 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 2 Kutálek (Beca, H. Ručkay), 10. Laliberté (Blackwater, Slovák), 42. Beca (Kutálek, H. Ručkay), 60. J. Štefanka (Laliberté). Rozhodovali: Baluška, Jonák - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 3 600 divákov.
/konečný stav série: 4:3/

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Baker, Kuzma, Milo, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek
Zvolen: Baroš – Juraško, Demiters, Andersons, Hataš, F. Fekiač, Zuzin - Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Klíma, Škvaridlo - V. Fekiač, Žilka