Falošná pracovníčka elektrární okradla dôchodkyňu o 1500 eur!!!

n 7.4.2016 15:39 - Zvolen

Doposiaľ neznáma žena pripravila dôverčivú 82-ročnú dôchodkyňu zo Zvolena o 1500 eur. Podvodníčka sa predstavila ako pracovníčka elektrární s tým, že prišla odpísať stav elektromera.

„Digitálne“ okrádanie

Prípad sa stal v rodinnom dome na Sokolskej ulici 5. apríla. "Po tom, ako neznámu ženu 82-ročná majiteľka pustila do domu, začala v chodbe prineseným prístrojom merať stav elektromera a v izbách elektrické zásuvky. Poškodenej dôchodkyni následne navrhla, že jej vymení elektromer za digitálny s tým, že jej za výmenu ešte vyplatí 240 eur," opísala prípad banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Tri až desať...


Žena tvrdila, že má k dispozícii len 500-eurovú bankovku a požiadala dôchodkyňu, aby jej z bankovky vydala. Následne ju požiadala, aby jej v kuchyni uvarila vodu v rýchlovarnej kanvici. Keď dôchodkyňa odišla do kuchyne, tak jej v spálni odcudzila finančnú hotovosť vo výške 1500 eur a z miesta ušla.
Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a zločinu porušovania domovej slobody. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

(tasr), foto: TASR