Osobitné kontroly vodičov

n 8.4.2016 10:00 - Nové Zámky

Osobitným kontrolám zameraným na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel sa nevyhnú ani vodiči Nitrianskeho kraja.

„Budúci týždeň (v období 14. kalendárneho týždňa) bude celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel. Na území Krajského riaditeľstva PZ v Nitre  bude kontrola vykonaná na území okresov Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice, Topoľčany. Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti  hlavnými príčinami dopravných nehôd. Ide o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde,“ informovala v tlačovej správe hovorkyňa KR PZ v Nitre, Božena Bruchterová.

Opatrnosť a ohľaduplnosť na ceste

Vodiči motorových vozidiel by mali − a nielen v čase nahlásenej kontroly − dodržiavať pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbať na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období polícia eviduje viacero dopravných nehôd, pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky.

Text a foto: (hr)