Prvé jarné víťazstvo, ale aj sklamanie

n 4.4.2016 17:54 - Galanta

Futbalisti Galanty sa v 20. kole tretej ligy dočkali prvého jarného víťazstva. Naplno dokázali bodovať proti béčku Dunajskej Stredy. Nad DAC B vyhrali 3:2, dva góly dal Prágai a jeden pridal Winkler.

Škoda že tento dobrý výsledok nedokázali potvrdiť v domácom zápase s Hornou Nitrou. Od tohoto súpera dostali poriadnu facku, keď prehrali 0:5.

„Zápas s béčkom Dunajskej Stredy sa pre nás nezačal vyvíjať dobre. Už v štvrtej minúte sme dostali gól z pokutového kopu a Jakubjak videl červenú kartu. Naše mužstvo však veľmi dobré bránilo a domácim sa nedarilo dostávať do šancí. Ešte do polčasu sa nám podarilo vyrovnať a na začiatku druhej časti sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Potom sme však dostali vyrovnávajúci gól z rohového kopu. V závere sme však dali tretí gól, na ktorý už domáci nedokázali odpovedať,“ povedal tréner Galanty Tibor Meszlényi.

Zahanbujúca prehra

Doma proti Hornej Nitre sa očakával vyrovnaný zápas, no opak bol pravdou. Hostia dali v úvode dva rýchle góly a potom sa zápas stal ich jasnou záležitosťou. „Od Hornej Nitry sme dostali poriadnu facku. V tomto zápase sme urobili obrovské chyby, ktoré súper potrestal. Výsledok mohol byť aj iný, vypracovali sme si sedem vyložených šancí, no ani jednu sme nepremenili. Zo zostavy vypadli Jakubjak, Eliáš a Rusnák, čo sa muselo prejaviť,“ dodal Tibor Meszlényi.

Mužstvo sa buduje

V ďalších stretnutiach čakajú na Galantu silní súperi, mužstvo však nechce dostať ďalší debakel. „Mužstvo sa začalo tvoriť vo februári a na trhu už neboli kvalitní hráči. Máme v kádri mladých hráčov, mužstvu citeľne chýbajú skúsenosti. Jarnú časť máme na budovanie, aby sa pre ďalšiu sezónu mali oveľa silnejšie mužstvo,“ uzavrel Tibor Meszlényi.

Tesná prehra v Nemšovej

V 22. kole cestovala Galanta do Nemšovej. Diváci v prvom polčase veľa futbalovej krásy nevideli. Domácim sa hra nedarila vďaka dobre organizovanej hre hosťujúceho tímu. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky z ktorých sa im darilo dostávať sa do šancí, ktoré ale nedokázali využiť. V 32. min. domáci Huang kolmicou našiel Kvasničku, ktorý pred hosťujúcim brankárom nezaváhal a otvoril skóre stretnutia − 1:0.

Galanta bola blízko vyrovnania v 38. min., ale Baša v dobrej pozícii trafil hlavou len do brvna domácej brány. V druhom polčase mala Galanta loptu viac na svojich kopačkách, zatlačila domácich na svoju polovicu ihriska, ale z ponúknutých šancí na vyrovnanie nedokázala skórovať a tak sa zrodila výhra Nemšovej 1:0.

Nemšová − Galanta 1:0 (1:0) Gól: 32. Kvasnička. R Sárai, ŽK: Holíček, Schizler − Jakubjak, Winkler, Bočko, 150 divákov Slovan: Masár − Grús (72. Lim), Eliáš, Meszlényi, Savič, Jakubjak, Winkler, Prágai, Leakyun, Bočko (63. Žák), Baša (86. Choi).

Rovnaké víťazstvá dorastencov

V strede týždňa futbalisti U10 hrali odvetný zápas v Nitre. Odveta Nitranom vyšla, ale ani Galanťania nesklamali a strelili silnej Nitre 8 gólov. FC Nitra U10 – FC Galanta U10 19:8. Góly za FC Slovan Galanta – Kňažík Maťko 3, Kollárik Genny 2, Csomós Samu, Lošonský Matúš, Mészáros Luky. V sobotu starší dorastenci absolvovali o 10.00 hod. zápas s MFK Vrbové.

Tréner Tibor Drozd po zápase povedal: „Po celý zápas sme sa snažili kontrolovať priebeh hry a od začiatku zápasu sme nútili súpera podriadiť sa našej taktike. V prvom polčase sa nám podarilo streliť dôležitý gól, ktorý našich hráčov upokojil. V defenzívnej fáze sme nerobili veľké chyby. V ofenzívnej fáze sme si vytvorili obrovské množstvo šancí, ktoré ostali nevyužité, takže sa stav zápasu už nezmenil.“

Obdobne skončil zápas mladšieho dorastu. Starší dorast U19 FC Slovan Galanta − MFK Vrbové 1:0 (1:0). Gól za FC Slovan Galanta: Knapp. Mladší dorast U17 FC Slovan Galanta − MFK Vrbové 1:0 (1:0). Gól za FC Slovan Galanta: Lošonský.

(jv)