Prvá jarná prehra a vylúčenie Chalányho

n 4.4.2016 17:41 - Hlohovec

Futbalisti Hlohovca odohrali v jarnej časti piatej ligy tri zápasy. Po dvoch víťazstvách (Mokrý Háj 1:0, Horné Orešany 2:1) prišla prehra v Trebaticiach 0:1. Zápas ovplyvnila 61. minúta, kedy videl červenú kartu kapitán Hlohovca Ivan Chalány.

Hlohovčania sa aj bez neho snažili o vyrovnanie, no nedočkali sa ho. Bol to vyrovnaný zápas bez šancí, viac by mu svedčala remíza.

Červená karta mrzí

„Hneď na začiatok musím povedať, že je to moja prvá červená karta v živote. Od Směřičku som sa nechal vyprovokovať. Zrazili sme sa s čelami a on padol. Protihráč pád prifilmoval, rozhodca mňa vylúčil a domácemu hráčovi ukázal iba žltú kartu. S odstupom času ma to veľmi mrzí, lebo disciplinárka mi môže dať aj päťzápasový dištanc,“ povedal Ivan Chalány.

Hlohovec inkasoval gól na začiatku druhého polčasu po rohu. Domáci hráči sa na dvakrát presadili pred brankárom Planickým. Mali šťastie, lebo sa lopta od brvna odrazila priamo na hlavu ich hráča. Bol to rozhodujúci moment zápasu. Trebatice išli do stretnutia s jasným cieľom, ustrážiť najlepšieho strelca Došeka, čo sa im aj podarilo. Osobná obrana slávila úspech. Hlohovčania si touto prehrou skomplikovali vytúžený postup.

Remíza by bola spravodlivejšia

„V Trebaticiach sme chceli získať bod. Podľa priebehu by remíza bola aj spravodlivejšia. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať vyloženú šancu,“ zdôraznil Ivan Chalány. Trebatice sa týmto víťazstvom vrátili do boja o postup. Situácia na hrote tabuľky je poriadne zamotaná. O postup bojuje až päť mužstiev. Pre Hlohovec budú najbližšie tri zápasy veľmi dôležité a môžu veľa naznačiť. Najskôr privítajú Gbely a potom budú hrať v Križovanoch a v Moravskom Svätom Jáne.

(jv)

OFK Trebatice – FC Slovan Hlohovec 1:0 (0:0), gól: 49. Klačman, ŽK: Směřička, Zelenay – Cabadaj, Svíba, ČK: 61. Chalány.

Zostava Hlohovca: Planický – Pinček, Chalány, Chorváth, Svíba – Cabadaj, Suchánek (75. Janík), Planieta (85. Loskot), Modrovič (85. Štipčák) – Ivanič, Došek.