V Prešove prehra o dva góly a tri červené karty

n 30.3.2016 17:36 - Hlohovec

Hádzanárska extraliga mužov mala na programe 8. kolo skupiny o 1. − 6. miesto. Ani na ďalší pokus sa zverencom trénera Liptáka nepodarilo v Prešove uspieť.

Plány im začalo narúšať prísne vylúčenie Laha už v 18. minúte, v 31. minúte ho nasledoval Ďuriš, navyše Sporta opäť desať minút v úvode druhého polčasu strelecky mlčala a nakoniec prehrala po dobrom výkone o dva góly. Tatran začal doma náporom a postupne viedol 1:0, 2:1 aj 4:2. Prvý gól Sporty strelil z pivota Laho.

Postupne však domáci favorit utiekol až na 8:3 a tréner Lipták si zobral v 12. minúte time out. Sporte to pomohlo, pretože najskôr znížil Laho, potom z trháku Guzy a znova sa dvakrát výborne na pivote uvoľnil Laho a bolo 8:7. K tomu prispel úspešnými zákrokmi aj Žernovič. Pri vylúčení Rábeka dostali hostia možnosť vôbec prvej sedmičky v zápase a Laho nezaváhal – 9:8.

Prísne vylúčenie Laha

Od 18. minúty sa Sporta musela zaobísť bez Laha, ktorý bol prísne vylúčený za údajný úder rukou. Za stavu 12:11 mohol prvýkrát od začiatku stretnutia vyrovnať Hes, no v trháku ho vychytal Chupryna a Tatran to potrestal dvomi gólmi – 14:11. Sivák z pivota a Hes z trháku znížili na 14:13, keď predtým Žernovič chytil sedmičku a v polovici 29. minúty sa zavesil do vzduchu Guzy a bolo vyrovnané – 14:14. Na prestávku išli mužstvá za stavu 15:15.

Červenú kartu videl aj Ďuriš

Hneď v úvode druhého polčasu poslali rozhodcovia na dve minúty Ďuriša a keďže to bolo jeho tretie vylúčenie, videl červenú kartu aj on. Šancu tak dostali na strednej spojke Janíček a neskôr aj Majbík. Prešov odskočil na 17:15 a tréner Lipták bral ďalší time out.

Na gól čakali desať minút

Hlohovčania sa rovnako, ako počas pohárovej finálovej odvety v úvode druhého polčasu strelecky trápili a na gól čakali až desať minút, keď Briatka dával na 19:16. Akoby toho nebolo málo, pri zakončení zle doskočil Guzy a po ošetrení viac do stretnutia nezasiahol. V 44. minúte tasil hlavný rozhodca už tretiu červenú kartu, ktorú videl tentokrát za úder lakťom domáci Pekár.

V 50. minúte predviedli hostia rýchly brejk a Majbík znižoval na 23:21. Žernovič naďalej držal svojich nad vodou úspešnými zákrokmi a Hriňák v oslabení dával už na 23:22, no záver zápasu si skúsený Tatran postrážil a nakoniec zvíťazil 27:25.

(jv), sporta.sk

Tatran Prešov – Sporta Hlohovec 27:25 (15:15). Sporta: Žernovič, Konečný, Kašťák – Guzy 2, Pánis, Hriňák 3, Laho 5/1, Holdoš 1, Sivák 1, Hajko, Ďuriš, Janíček 2, Zaťko 7/1, Hes 1, Majbík 2. Tréner M. Lipták.