Futbalisti získali v Giraltovciach cenný bod

n 4.4.2016 17:18 - Trebišov

Jarná nepriestrelnosť skončila, neporaziteľnosť pokračuje. Po 341 minútach odohraných na jar Jakub Giertl musel vyťahovať loptu zo svojej siete, v konečnom zúčtovaní si však z Giraltoviec nesie Trebišov ďalší bod. Na jar ich získal už osem, v tabuľke je však stále na 15. mieste.

Vstup do zápasu sa Trebišovu vydaril, dostával sa do šancí, domácich dvakrát zachránila žrď a raz aj rozhodca, ktorý neuznal gól. Giraltovčania sa však osmelili a v 41. minúte sa Pankuch hlavou presadil po rohovom kope. Trebišovčania ukončili sériu bez inkasovaného gólu, ktorú ťahali od začiatku jarnej časti. Vo futbale sú však najdôležitejšie body, a o tie sa hostia v druhom polčase urputne snažili.

V druhom polčase vyrovnali

Súpera dostali pod tlak, a to sa im vyplatilo v 61. minúte, keď sa taktiež hlavičkou po štandardnej situácii presadil Peter Šuľák. Viac gólov už tento zápas nepriniesol, a tak sa body delili. Najväčšou prekážkou pre Trebišovčanov bol brankár Patrik Sobek, ktorý prišiel z Gaboltova ako náhrada za dlhodobo zranenú oporu Petra Štefánika. Keďže béčko Prešova vyhralo v Pušovciach, zostal Trebišov na 15. mieste. V najbližšom kole privíta Trebišov tretie Vyšné Opátske.

Tréner chcel víťazstvo

„Vzhľadom k tomu, že sme vlastne doťahovali výsledok, je bod potešiteľný. Na druhej strane sme si za necelú polhodinu vypracovali štyri naozaj vyložené príležitosti, tak tá remíza nie je našou dobrou vizitkou. Bod berieme, ale nemôžem si pomôcť, dnes sme mali na víťazstvo. Do druhého polčasu som hráčom nariadil vysoké napádanie a pokoj pri zakončení. Zaslúžene prišiel vyrovnávajúci gól tak, ako prišiel predtým zákonite vedúci gól domácich po našich zahodených šanciach,“ povedal tréner Trebišova Martin Urban.

(jv)

MFK Slovan Giraltovce – FK Slavoj Trebišov 1:1 (1:0). Góly: 41. Pankuch – 61. Šuľák

Rozhodoval: Erik Anguš, ŽK: 67. Roba, 88. Cigán – 67. Jacko, 250 divákov

MFK Slovan Giraltovce: Sobek – Roba, Tomko, Digoň, Čabala, Pankuch (79. Tyč), Vojta, Dzurjuv, Gdovin (87. Cigán),Čurlík, Lukáč

Slavoj Trebišov: Giertl – Šuľák, Osmanović (83. Koshka), Olah, Dragula, Mujkovič (90. Bandoľa), Opiela, Capko, Junior, Jacko, Ruskovský