Futbalisti nastrieľali Veľkému Folkmaru päť gólov

n 31.3.2016 17:01 - Sobrance

Futbalisti Sobraniec odohrali v jarnej časti tri kolá. Po prehre v Medzeve 0:2 a víťazstve nad Veľkým Folkmarom 5:1, remizovali so Spišskými Vlachmi 0:0. V tabuľke sú na ôsmom mieste so ziskom 26 bodov.

„Na prvý zápas do Medzeva sme išli s cieľom prekvapiť. Súper sa nachádza na treťom mieste a bol favoritom. Napriek tomu sme dokázali s týmto súperom odohrať vyrovnaný zápas,“ rozhovoril sa tréner Sobraniec Jaroslav Gomboš.

Obavy sa nepotvrdili

Sobrančanom sa vydarila domáca jarná premiéra, keď po veľmi dobrom výkone zdolali silný Veľký Folkmar 5:1. „Z tohto zápasu sme mali menšie obavy, predsa len súper sa pohybuje v hornej časti tabuľky. V prvom polčase to vôbec nevyzeralo na také výrazné víťazstvo. Bolo 1:1 a hostia hrali veľmi dobre. V druhej časti sa nám podarilo dať v priebehu jednej minúty dva góly, čo hostí zlomilo. Veľmi dobrý zápas odohral Martin Hreško, ktorý dal dva góly. Najmä ten prvý bol ukážkový, keď sa mu z veľkej diaľky podarilo prehodiť brankára hostí,“ dodal Jaroslav Gomboš.

Remíza so Spišskými Vlachmi mrzí

Po hodoch však prišlo bolenie brucha. Sobrančania v dohrávke len remizovali 0:0 so Spišskými Vlachmi. Zo základnej zostavy im vypadli Hreško a Tokár a ukázalo sa, že to bola citeľná strata. „Hrečkova absencia bola citeľná. Predsalen je to náš tvorca hry, ktorý vie ostatných usmerniť. Napriek tomu, že sme so Spišskými Vlachmi mali prevahu, nedokázali sme ju potvrdiť gólmi. Strata dvoch bodov nás veľmi mrzí,“ zdôraznil Jaroslav Gomboš.

V tíme budú traja Ukrajinci

Cez zimu mužstvo posilnili traja hráči. Do brány prišiel Bálint, ktorý veľmi dobre zapadol do tímu a nakoniec sa stal aj kapitánom mužstva. Sobrančania získali do svojich radov aj dvoch Ukrajincov. Hanycha a Orzhakhovskiho. Podľa našich informácii by do tímu mal pribudnúť aj tretí Ukrajinec. Cieľom Sobraniec je poskočiť v tabuľke na šieste miesto.

(jv)

MFK Spartak Medzev – MFK Sobrance 2:0 (2:0), góly: 3. a 43. Lackaň, ŽK: Bodenlos – Dunda, Popovič.

MFK Sobrance – FK Slovan Veľký Folkmar 5:1 (1:1), góly: 8. Kostič, 56. S. Rynik, 57. a 68. Hreško, 87. Dunda – 36. Jurko, ŽK: Dunda, J. Rynik – Školník, Sasák, Bačo.

MFK Sobrance – MŠK Tatran Spišské Vlachy 0:0.