Vydarený vstup futbalistov do jarnej časti

n 4.4.2016 16:01 - Rožňava

Futbalisti Rožňavy nazbierali v prvých troch kolách šesť bodov a dobre odštartovali boj o záchranu v štvrtej lige. V prvom jarnom kole dokázali vyhrať v Krompachoch 1:0, potom doma zdolali Čaňu 4:2, no nedarilo sa im v Strážskom, kde prehrali 0:2.

V tabuľke sú na 15. mieste, keď nazbierali 14 bodov. Na svojich súperov majú minimálnu stratu, takže ak budú pokračovať v dobrých výkonoch, mohli by sa v tabuľke posunúť vyššie.

„Do prvého zápasu sme išli s cieľom neprehrať. Nakoniec sa nám podarilo získať všetky tri body. V závere zápasu nám vyšiel rýchly brejk a Figúr sa nemýlil. V domácom zápase s Čaňou sme chceli potvrdiť body zvonku. Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť o víťazstve. Vypracovali sme si dostatok šancí. V druhej časti sme definitívne rozhodli o víťazstve a zisku troch bodov. Víťazstvo mohlo byť ešte vyššie, keďže sme nepremenili pokutový kop,“ povedal tréner Rožňavy Ladislav Dávid.

V Strážskom zlyhali v koncovke

Rožňavčanov mrzí, že sa im nepodarilo bodovať v Strážskom, kde siahali na bod. „V tomto zápase sme chceli bodovať. Podľa priebehu zápasu sme si bod zaslúžili. Domáci sa totiž nevedeli presadiť, hrali iba nakopávané lopty. My sme však tentoraz zlyhali v koncovke. Pred nami je ešte dostatok zápasov, chceme zbierať body a čo najrýchlejšie rozhodnúť o záchrane,“ dodal Ladislav Dávid. Dobré výsledky z úvodu neboli náhodné. Rožňava sa cez zimu posilnila. Do tímu sa vrátili Polákovci, prišli aj bratia Gereovci. Prišiel aj Lippai a dobre sa uviedol Filip Kovács, ktorý hral druhú ligu v Haniske. Trénera teší návrat do zostavy opôr Figúra s Breuerom. S tréningom začal aj Kudela.

Silnejší tím ide za záchranou

„Určite máme silnejší tím, ako v jesennej časti. Absolvovali sme vydarenú zimnú prípravu. Rožňava odohrala sedem prípravných stretnutí a z toho šesť dokázala vyhrať. Cenné je najmä víťazstvo nad Svitom 2:1. Dali sme si jasný cieľ. Pre Rožňavu chceme štvrtú ligu zachrániť. Chceme v každom zápase bodovať, aby sme sa čo najskôr dostali mimo ohrozenia. Nič nechceme nechávať na poslednú chvíľu. Navyše v tejto chvíli ani nevieme počet vypadávajúcich,“ uzavrel Ladislav Dávid.

Najlepší výkon

Futbalisti Rožňavy sa môžu pochváliť s mimoriadne cenným víťazstvom. Doma si totiž poradili s prvým Veľkým Horešom, ktorý zdolali rozdielom triedy 3:0. Bola to vôbec prvá prehra tohoto tímu v prebiehajúcej sezóne. Rožňavčania urobili veľký krok k záchrane.

„Celý týždeň sme sa na tohoto ťažkého súpera poctivo pripravovali. Chceli sme získať aspoň jeden bod. Zápas sme si dobre rozohrali. Najskôr Pavol Gere po rohu hlavičkoval do brvna, no potom Figúr svoju šancu premenil. Na konci prvého polčasu sme mali smolu, keď sa nám zranili dvaja hráči (Michal Gere a Havko). Naše obavy sa však v druhom polčase nepotvrdili. Náhradníci svoje úlohy zvládli. Keď sa nám v priebehu troch minút podarilo dať dva góly, tak sme začali veriť v zisk troch bodov. Po najlepšom výkon v sezóne sme veľkého favorita zdolali 3:0,“ povedal tréner ladislav Dávid.

(jv)

FK Pokrok SEZ Krompachy – MFK Rožňava 0:1 (0:0), gól: 79. Figúr, ŽK: Rychnavský, Hagara.

MFK Rožňava – FK Čaňa 4:2 (2:1), góly: 3. Figúr, 19. Kovács, 64. Kovács, 82. Figúr – 41. Lipnický, 90. Steiniger.

ŠK Strážske – MFK Rožňava 2:0 (0:0), góly: 51. Kiš, 83. Karafa, ŽK: Pavúk, Struňak, Pavlov, Hirjak – Breuer, Pavol Gere.

MFK Rožňava – Družstevník Veľký Horeš 3:0 (1:0), góly: 24. Figúr, 51. Kovács, 54. Figúr, ŽK: Breuer, Pavol Gere – Takáč, Novák