Futbalisti v prvých troch zápasoch nebodovali

n 28.3.2016 15:48 - Gelnica

Futbalistom AŠK Maria Huta Gelnica sa nevydaril vstup do jarnej časti. Po prehre v Strážskom 1:2, prehrali doma dva zápasy po sebe. S Veľkým Horešom 0:4 a s Rudňanmi 1:3.

V tabuľke im patrí desiate miesto. Ak nechcú padnúť do boja o záchranu, mali by začať bodovať. „Hlavnú príčinu nevydareného vstupu do jarnej časti vidím v zraneniach. Pre rozličné príčiny nemohlo zasiahnuť do hry až päť hráčov (Čollák, Macejko, Škarbek, Marek Hudák a Martin Angelovič). Je to veľký zásah do základnej zostavy, ktorý sa musel prejaviť. Náhradníci jednoducho ešte nemajú takú výkonnosť, aby ich mohli nahradiť. Mužstvu však v prvých zápasoch chýbala aj bojovnosť a súdržnosť,“ povedal tréner Ľuboš Marcinko.

S Rudňanmi nezvládli záver

Gelničania boli najbližšie k bodu v Strážskom, kde prehrali 1:2. Doma proti vedúcemu Veľkému Horešu šancu nemali. S Rudňanmi sa však čakalo víťazstvo. „V Strážskom sa vždy hrá veľmi ťažko. Myslím si, že domácim pomohol k víťazstvu rozhodca. S Rudňanmi sme za stavu 1:1 chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zabudli sme na obranu, čo súper využil a po rýchlych brejkoch strhol víťazstvo na svoju stranu. Tento zápas sme nezvládli po taktickej stránke,“ dodal Ľuboš Marcinko.

Čakajú na návrat opôr

Cieľom Gelnice je udržanie sa v súťaži, ako nováčik iný cieľ ani nemôže mať. „Jesenná časť sa nám vydarila. Po troch prehrách v jarnej časti musíme byť v strehu. Mužstvá pod nami totiž bodovali a situácia sa môže skomplikovať. V najbližšom období budeme do tímu zapracovávať dvoch dorastencov (Kanis, Dzurenda) a keď sa nám vrátia opory do zostavy, budeme silnejší,“ uzavrel Ľuboš Marcinko.

(jv)

ŠK Strážske – AŠK Maria Huta Gelnica 2:1 (1:0), góly: 43. Turčík, 62. Ciganoc – 68. Horský, ŽK: Lipovský, Soltész – Peter Angelovič, Števlík.

AŠK Maria Huta Gelnica – Družstevník Veľký Horeš 0:4 (0:3), góly: 1. Kotľar, 25. Kiovský, 34. a 75. Kotľar, ŽK: Števlík – Sninský, Takáč.

AŠK Maria Huta Gelnica – OŠK Rudňany 1:3 (1:1), góly: 18. Matúš Hudák (11 m) – 22. Novák, 86. Bašista, 89. Červeňák, ŽK: Varga, Staššík – Novák.