Futbalisti nočnou morou bratislavského Slovana

n 20.3.2016 17:20 - Myjava

Spartak Myjava prežíva zatiaľ vydarenú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži. Zverenci trénera Norberta Hrčnára figurujú na treťom mieste Fortuna ligy, pričom v 24. kole zvíťazili na pôde bratislavského Slovana 1:0. Tím z kopaníc vyhral týmto výsledkom už štvrtý zápas v rade na Pasienkoch.

Myjava - Trnava 1:0

Prvá šanca v zápase dvoch Spartakov sa zrodila už v 2. minúte, keď Beňo udržal loptu na hracej ploche, Daniel sa následne zbavil protihráča a akciu zakončil Pekár. V 13. minúte hlavičkoval po dlhom autovom vhadzovaní Kolár, lopta skončila mimo brány. Kopaničiari boli aktívnejší, v 25. minúte nenašla Machovcova hlavička priestor brány a o minútu musel Kamenár riešiť nebezpečný center Sládeka. Myjavčania sa mohli ujať vedenia v 36. minúte, Kolár uspel v súboji s Tóthom, namiesto zakončenia zvolil ešte prihrávku na Daniela, tá však nebola presná. O štyri minúty sa na opačnej strane ihriska ocitol v palebnej pozícii v pokutovom území Mihálik, reflexívne stihol zasiahnuť Hruška.

Druhé dejstvo

Po zmene strán bola spočiatku hra viac rozkúskovaná a šance sa nerodili. Prišla však 59. minúta, Kóňa hľadal dlhým pasom Marčeka, ktorý využil nedorozumenie Kamenára s Tóthom a poslal loptu do opustenej brány – 1:0. V 67. minúte dostali loptu do siete aj Trnavčania, Tambe však fauloval Hrušku a gól uznaný nebol. Po chybe v rozohrávke domáceho tímu sa v 72. minúte rútil sám na brankára Mikovič, hrdinom okamihu sa stal Hruška, ktorý loptu za chrbát nepustil. V 75. minúte videli diváci zakončenia na oboch stranách ihriska, najskôr nezamieril presne Machovec a po ňom ani Depetris. Rovnako sa do priestoru troch žrdí nezmestila ani strela Mihálika o chvíľu nato. V 81. minúte zamieril na domácu bránu Schranz, Hruška si s jeho strelou poradil. Trnavčania už zo záverečného tlaku nič nevyťažili a z víťazstva sa tak tešili domáci hráči.

Slovan -Myjava 0:1

Prvé šance si vytvoril Slovan, De Kamps v 5. minúte a Milinkovič o päť minút neskôr však mierili nad bránku. "Belasí" síce mali miernu územnú prevahu, ale strelecký účet stretnutia otvorili v 19. minúte Myjavčania. Po skrumáži v pokutovom území rozvlnil sieť efektným volejom Sládek. Kopaničiari sa po góle osmelili, Pekárovú šancu v 23. minúte Mucha zneškodnil. V 30. minúte musel domáci kormidelník Papavasiliou nútene vystriedať Salátu, ktorého vyradilo z hry zranenie. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá nepúšťala ofenzívne ladený Slovan do vyložených šancí. Pred záverom prvého polčasu sa pred brankárom Hruškom ocitol osamotený Priskin, ale situáciu nevyriešil úspešne.

Po zmene strán

Po prestávke prišiel na trávnik Vittek, ktorý sa v 50. minúte rútil na Hrušku, ale myjavského brankára neprekonal. Už o minútu neskôr neuspel ani Milinkovič, keď namieril len do brvna. Počiatočný tlak Myjava ustála a čoraz častejšie sa snažila využiť pootvorené dvierka v defenzíve domácich. V 65. minúte mal veľkú šancu Daniel, ale jeho pokus Mucha chytil. Myjavčania následne nevyužili dobrý brejk, keď sa na poslednú chvíľu sa stihol vrátiť Milinkovič. Záverečný vabank domácich nepriniesol želaný gól, aj preto Myjava vyhrala na Pasienkoch štvrtýkrát za sebou.

Povedali po zápase

„Pre nás to bol zlý deň, nakoľko sme podali veľmi slabý výkon. Mali sme dostatočný čas na to, aby sme zareagovali na prvý gól, ale nespravili sme tak. Dostali sme to, čo si zaslúžime. Bol to náš najhorší výkon od môjho príchodu do Slovana. Takýto výsledok a výkon nie je akceptovateľný. Gratulujem Myjave k zaslúženému víťazstvu,“ povedal po stretnutí tréner Slovana Nikki Papavasiliou, ktorému vzápätí sekundoval kouč hostí Hrnčár: „My sme vedeli, že keď chceme na Slovane niečo uhrať, musíme hrať aktívne a nátlakovo s rýchlym prechodom do ofenzívy. Myslím si, že toto sa nám aj podarilo. Výkon hodnotím ako dobrý, obetavý, disciplinovaný aj takticky zvládnutý. Z víťazstva mám veľkú radosť.“

(pb)

Sumáre jarných zápasov Myjavy vo Fortuna lige:

/20. kolo/
FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Góly: 49. Sarr - 50. Kolár. Rozhodoval: Glova, ŽK: Černáček, Pekár (obaja Myjava), 3103 divákov.

/21. kolo/
MFK Ružomberok – Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Góly: 25. Lačný. Rozhodoval: R. Weiss, ŽK: Sapara, Lačný, Ďubek – Duga, Pekár, Marček., 1585 divákov

/22. kolo/
Spartak Myjava – FK Senica 0:0
Rozhodoval: Horváth, ŽK: Marček - Čunta, Šmehyl, 1338 divákov.

/23. kolo/
Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 59. Marček. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kolár, Hruška - Horník, Tambe, Baez, 1436 divákov

/24. kolo/
ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: 19. Sládek. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Mucha, Saláta - Marček, Sládek, 1215 divákov.