Futbalisti Borčíc po vyhratom šlágri lídrom druhej ligy

n 20.3.2016 20:41 - Ilava

Futbalisti FK Iskra Borčice potvrdzujú svoje postupové ambície aj v úvode odvetnej časti sezóny v II. lige skupina Západ. Zverenci nového trénera Ivana Galáda získali v úvodných troch jarných kolách sedem bodov a po 21 odohraných zápasoch sa dostali na čelo tabuľky.

Žilina B - Borčice 0:0

Už v 8. minúte vystrašil obranu Iskry Puček, ktorý nebezpečne vystrelil. Na druhej strane však musel byť pozorný brankár Mandous. Po štvrťhodine hry sa dostal k štandardnej situácii Halenár, ale jeho strela šla nad bránu Žiliny.

Zakrátko po rohovom kope strieľal Václavík, ale Bajza bol na mieste. Obe mužstvá sa snažili o kombinačný futbal a fanúšikom chýbali len góly. Tí sa ho v prvom polčase nedočkali. V druhom mohla ísť do vedenia Iskra, ale Žilákov pokus v sieti neskončil.

Domáci aktívny Púček neustále hrozil, no obrana aj brankár Bajza si s jeho pokusmi poradili. Do konca stretnutia sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, a tak sa body v prvom jarnom kole delili.

Borčice - Slovan B 2:0

Na svoj prvý jarný zápas proti juniorke Slovana nastúpila Iskra na prechodnom ihrisku na umelej tráve v Trenčíne. Od úvodných minút sa hral svižný, ale opatrný futbal. Borčice hrozili najmä z krídelných priestoroch napravo cez Kolumbijčana Herreru, naľavo cez Gašparoviča.

V hre zverencov Ivana Galáda bolo cítiť aj navrátilca po zranení Miroslava Barčíka. Otvoriť skóre mohol Halenár, ale jeho strela letela nad bránu. Presným zásahom sa neskončila ani jedna možnosť zo štandardnej situácie.

Tesne pred odchodom do šatni mohol skórovať Crnkič, no prestrelil Bajzovu bránu. Chvíľa Iskry prišla po návrate zo šatní. Niektorí ľudia ešte poriadne ani nesedeli a Barčík vysunul napravo Herreru a ten posadil center Novákovi, ktorý sa nemýlil.

Druhý gól mohol pridať Žilák, ktorý v sklze neusmernil loptu do siete. Slovan síce chcel vyrovnať no Iskra minútu pred koncom poistila vedenie druhým gólom Nováka po prihrávke od Barčíka. „Mám dva pohľady na zápas.

Teší nás výsledok, pretože v druhom zápase sme neinkasovali a strelili sme dva krásne góly. Určite musíme veľmi veľa vecí zlepšovať a zvyknúť si na seba. Som však rád, že vediem takých skúsených hráčov,“ reagoval po stretnutí tréner Galád.

FK Pohronie - Borčice 0:1

Súboj prvého s druhým sľuboval atraktívny futbal a to prilákalo do hľadiska takmer tisíc fanúšikov. Na ihrisku v Dolnej Ždani mohla ísť Iskra do vedenia, no po zlom odkope brankára Holeca šla lopta od Žiláka tesne vedľa pravej žrde.

V 18. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, no hlavička Sekereša minula Bajzovu bránu. Po polhodine vysunul Barčík elegantne Žiláka, ale lopta mu na nerovnom teréne skočila a prestrelil. Hráči Borčíc mali viac z hry, no v šestnástke boli málo nebezpeční a gól do prestávky nepadol.

V 59. minúte už fanúšikovia Iskry, ktorí vycestovali do Dolnej Ždane dvíhali ruky nad hlavu, no Barčíkovu strelu z priameho kopu vyrazil domáci brankár. O minútu neskôr poslal pozdrav Holecovi Žilák, ale jeho strela bola síce presná, ale málo nebezpečná.

V 62. minúte sa hostia napokon dočkali. Žilák centrom našiel Nováka, ktorý si prihrávku stlmil nohou a hlavou do opustenej brány skóroval – 0:1. Novák mohol pridať aj druhý presný zásah, rútil sa zo strany sám na brankára, ale v rozhodujúcom momente si poranil sval na pravej nohe a musel nútene striedať.

V závere mohol dať poistku Kováč, no jeho pokus letel nad bránu. Iskra napokon výsledok ustrážila a získala dôležité tri body, ktoré ju katapultovali do trojbodového úniku na čele západniarskej Doxxbetligy.

(pb), iskraborcice.sk, foto: archív klubu