Pohárové prekvapenie v Košiciach futbalisti nepripustili

n 15.3.2016 21:00 - Trenčín

Futbalisti AS Trenčín sa v súboji s druholigovým FC VSS Košice síce natrápili, ale napokon vyhrali vo štvrťfinále Slovnaft Cupu 2:1. Obhajca trofeje sa v ďalšej fáze národného pohára stretne s tímom MFK Ružomberok, pričom druhú semifinálovú dvojicu tvoria Slovan Bratislava a MŠK Žilina.

Košice – Trenčín 1:2

Košice začali dobre. Už v 2. minúte si na kolmú prihrávku nabehol Konnsimbal, ale jeho krížnu strelu vytlačil Chovan na roh. Aj druhá šanca išla na účet Košičanov. Konnsimbal sa v 16. minúte otočil okolo Kleščíka, ale loptu z vnútra šestnástky neposlal medzi žrde. O dve minúty neskôr faulovali v pokutovom území Bera a Koolwijk z penalty otvoril skóre stretnutia – 1:0.

V 22. minúte Schet našiel hlavu Maierhofera, ale ten neuspel ani na dvakrát. O chvíľu neskôr sa na opačnej strane oprel do lopty Janič, ktorý využil nedôslednosť našich hráčov. Strelou do pravého horného rohu vyrovnal – 1:1. Až do konca prvého polčasu sa na ihrisku nič zaujímavé neudialo.

Druhé dejstvo

Hneď v úvode druhého polčasu pohrozili domáci dvakrát. Najskôr Chovan celkom neodhadol dráhu lopty, čo prekvapilo aj Konnsimbala. Následne hostia zblokovali dve nebezpečné strely z vnútra pokutového územia.

V 59. minúte sa favorit opäť dostal pod tlak, ale Chovan ho zachránil po strele Gálla. O päť minút uvoľnil Kleščík na pravej strane pokutového územia Van Kessela, no jeho spätná prihrávka nenašla adresáta.

V 70. minúte unikal po pravej strane Van Kessel. Jonec síce zatiahol ručnú brzdu, ale po nasledujúcom priamom kope Koolwijka poslal odrazenú loptu do siete Bero – 2:1. V 84. minúte zakončil rýchly brejk Van Kessel vedľa pravej žrde, hoci mu nabiehali Madu a Maierhofer. V nadstavenom čase sa do šance pretlačil Konnsimbal, Chovan však jeho slabú strelu chytil.

Reakcie trénerov

„V prvom rade ma mrzí zbytočná nervozita. Mali sme dobrý vstup do zápasu, iniciatívu prevzali hostia, no mrzí ma jedenástkový moment. Osobne si myslím, že jedenástka nebola, ale rozhodca mal iný názor. Gól nás nakopol a kombinačne to z našej strany nebolo zlé na tomto ťažkom teréne.

Onedlho sme vyrovnali. Po prestávke sa prejavila väčšia kvalita súpera, ktorý aj so šťastím strelil druhý gól. Skôr ma mrzí zápas v Liptovskom Mikuláši, kde sme hladko prehrali. Proti Trenčínu sme sa dokázali vyhecovať. Gratulujem súperovi k postupu,“ povedal po stretnutí tréner domácich Jaroslav Galko, ktorému vzápätí sekundoval kouč AS Trenčín Martin Ševela:

„Spokojnosť je iba s postupom. Z výkonu som sklamaný, lebo iba miestami sme produkovali hru, akú sme si predstavovali. Chýbala mi väčšia túžba, srdce a odhodlanie hráčov. Podobné ako bolo na domácej strane. Matúša Bera som vystriedal z taktických dôvodov, lebo mu hrozila ďalšia karta. Boli tam už fauly, po ktorých človek nevie, za aký zákrok môže prísť karta. Už to bolo veľmi hektické, boli tam emócie.“

Ambiciózna „ruža“

Futbalisti Trenčína už už poznajú svojho súpera v semifinále Slovnaft Cupu. V dvoch súbojoch o postup do finále si zmerajú svoje sily s MFK Ružomberok, ktorý sa kvalifikoval do ďalšej fázy po výhre 2:1 v Zlatých Moravciach.

Už v 10. minúte sa predieral Miloš Lačný pokutovým územím Zlatých Moraviec a De Souza ho zastavil nedovolene, za čo videl žltú kartu a nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Tomáš Ďubek – 0:1. Po góle sa ViOn okamžite snažil o vyrovnanie, čo sa mu podarilo v 28. minúte, keď upravil na 1:1 Fabián Slančík.

Rovnovážny stav však platil len jedenásť minút, pretože potom presne namieril z uhla Miloš Lačný a vrátil Ružu do vedenia – 1:2. Ružomberok tak postúpil do semifinále 47. ročníka Slovenského pohára.

Žilina ožila

Vo štvrťfinálových stretnutiach národného pohára videli diváci v riadnom hracom čase spolu 11 gólov, o ktoré sa podelilo 11 strelcov. Najsuverénnješí postup zaznamenali Žilinčania.

Po štyroch jarných prehrách v najvyššej domácej súťaži dokázali zdolať rozdielom triedy DAC Dunajská Streda 3:0 a to by mohol byť pre omladené mužstvo impulz pre boje o priečky zaručujúce účasť v pohárovej Európe. Či už zlepšenými výsledkami v lige alebo v domácom pohári.

Mucha čaroval

Semifinálovým súperom „šošonov“ bude bratislavský Slovan. Do Senice cestovali belasí v pozícii favorita, no nakoniec z toho bola jediná penaltová dráma štvrťfinálového programu. Po úvodnej štvrťhodine poslal domácich do vedenie Jakub Hromada.

Slovan vyrovnal ešte do prestávky zásluhou ďalšieho dôležitého zásahu Tamása Priskina a hoci mal počas celého zápasu mierne navrch, zápas dospel do penaltového rozuzlenia. Tu rozhodli kvality a skúsenosti brankára Muchu. Reprezentačný gólman vytlačil dve strely Seničanov na žrď a preklopil misky postupových váh na stranu belasých.

(pb), astrencin.sk, foto: TASR

Sumár štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cupu:
FC VSS Košice – AS Trenčín 1:2 (1:1)

Góly: 25. Janič – 18. Koolwijk (11 m), 72. Bero. ŽK: Janič, Jonec, Ružinský – Bero, Maierhofer. Rozhodovali: Špaček – Pozor, Barenčík. 1380 divákov.
AS Trenčín: Chovan – Šulek (54. Madu), Kleščík, Skovajsa, Lawrence – Koolwijk – Holúbek, Bero (78. Opatovský) – Schet, Maierhofer, Kalu (27. Van Kessel)