O víťazstve rozhodli v druhom polčase

n 4.4.2016 13:56 - Humenné

Humenčania v 16. kole cestovali do Hencoviec, ktoré sa pohybujú v strede tabuľky. Chceli bodovať naplno. Po prvý raz v bránke dostal príležitosť brankár Y. Slavik, ktorý prišiel ŠK Futura a svojej úlohy sa zhostil na výbornú.

Hostia od prvého hvizdu rozhodcu Mana sa s veľkou chuťou pustili do domácich a čím skôr chceli dať gól. Dve gólové šance Legdana ostali nevyužité. Domáci sa z ojedinelého útoku v 12. minúte Homoľom ujali vedenia 1:0. Humenčanov gól neotriasol, pridali a zatlačili domácich na ich polovicu.

Sališ nepremenil jedenástku

V 17. minúte kapitán hosti Jurov bol v šestnástke faulovaný a rozhodca nariadil jedenástku, ktorú najlepší strelec hosti Sališ nepremenil. O dve minúty neskôr Voroňák nožničkami predsa len vyrovnal. Humenčania mali prevahu, ale bez gólu. Polčas skončil remízou 1:1.

V druhom polčase dali tri góly

V druhom polčase bol scenár hry ten istý. Hostia pekne kombinovali a gól visel na vlásku. V 58. minúte unikol Voroňák a jeho center zúžitkoval hlavou Legdan a Humenné viedlo 1:2. Humenčania pokračovali v tlaku na bránu domácich a v 62. minúte Šatník dal tretí gól a zápas bol rozhodnutý.

Hostia mali hru v rukách. V 67. minúte kapitán hosti Jurov zvýšil na 1:4. Do konca zápasu sa už iba dohrávalo. Humenčania si udržali prvé miesto. Sedemnáste kolo odohrajú na domácom ihrisku pri Mlyne, keď privítajú druhý celok tabuľky TJ Ptičie.

OFK Hencovce - FK Humenné 1:4 (1:1). Góly: 12. Homoľa – 19. Voroňák, 58. Legdan, 62. Šatník, 67. Jurov. Pred 150 divákmi rozhodoval Ján Mano – Ján Leferovič, Radomír Antl.

FK Humenné: Y. Slavik – Jurov, C. Vasiľ (81. Kemény), Petričko, Mikloš (72. Šaro), Legdan(75. P. Vasiľ), Sališ, Šatník (69. Turek), Voroňák, Vaško, M. Babin. Tréner Jozef Valkučak, Pavol Roman.

Text a foto: Pavel Andraščík