Futbalisti Podbrezovej nestačili na jar len na Slovan

n 12.3.2016 20:23 - Brezno

Len štyri kolá jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže stačili futbalistom ŽP Šport Podbrezová na to, aby získali viac ako polovicu bodov z jesennej sezóny. Najskôr zdolali doma Senicu 1:0, potom remizovali v Trnave (0:0), následne tesne prehrali s bratislavským Slovanom (0:1), aby v 23. kole vyhrali nad Žilinou (2:0).

Podbrezová – Žilina 2:0

Prvú šancu zápasu si vytvorili hostia už v tretej minúte. Po prieniku Pučeka sa dostal k zakončeniu Hlohovský, ale mieril vedľa. Potom prišli chvíle domácich futbalistov. Zastreľovali sa z vyše dvadsiatich metrov. Najprv Rendla, ktorého prečítal Volešák a následne Šafranko, ktorý to napálil pre zmenu do žrde.

Tento hráč bol najaktívnejší v prvom polčase. Dostal sa do sľubnej šance i v šestnástke, kde ho však zastavil Vavro. Nebezpečný bol aj stredopoliar 'Železiarov' Podio. Brankára Žiliny zamestnával hlavne z priamych kopov. Po jednom z nich vybojoval roh, ktorý v nadstavenom čase sám zahral, Rendla hlavou priťukol do 'ohňa' Kostelnému a ten loptu vo vzduchu poslal medzi žrde – 1:0.

Po zmene strán

V druhom polčase mali hostia miernu prevahu, ale šance si vypracovali i Podbrezovčania. Rendla prenikol z ľavej strany do pokutového územia, no vystrelil nad brvno. V 59. minúte zahrával priamy kop Podio, loptu poslal do múru, kde ju zasiahol rukou Hlohovský. Videl teda kartu a kopala sa penalta. Jej exekútorom bol Podio a hoci si na loptu Volešák siahol, tá napokon skončila za jeho chrbtom – 2:0.

Žilina už musela zapnúť na vyššie obrátky, no v koncovke sa jej nedarilo. Hlohovský mieril nad brvno a Vallo hlavičkoval do žrde. Navyše vlastný gól si dal takmer hlavou Vavro. V 81. minúte mal pred sebou prázdnu bránku Michlík, ale trestuhodne ju prestrelil. V nadstavenom čase trafil brvno Letič. Keďže na opačnej strane domáci nevyužili brejkové situácie, stav sa už nezmenil.

(pb), foto: TASR

Sumáre zápasov Fortuna ligy:
/20. kolo/
ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Podio. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Kostelný, Turňa – Leško, Hladík, Morong, Čunta, 1012 divákov
/21. kolo/
Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Rozhodoval: Smolák, ŽK: Halilovič, Godál - Rendla, Kochan, 4401 divákov
/22. kolo/
ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 6. Kubík. Rozhodovali: Hrčka – Balko, Weiss, ŽK: Kostelný, Podio – Dielna, 2243 divákov.
/23. kolo/
ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ Kostelný, 60. Podio (z 11 m). Rozhodoval: Kráľovič. ŽK: Vajda - Mazáň, Hlohovský, Vavro, 1525 divákov