Viac foto v galérii

V Ružinove pribudlo multifunkčné ihrisko

n 5.4.2016 9:54 - Bratislava II

V športovom areály základnej školy Medzilaborecká pribudlo multifunkčné ihrisko. Slúžiť bude žiakom i širokej verejnosti. Od 4. apríla 2016 je už oficiálne otvorené.

Starosta sa teší

„Teším sa, že športové areály na našich základných školách meníme k lepšiemu. Pred takmer dvoma rokmi sme ten na Medzilaboreckej zrekonštruovali a vybudovali aj tartanový bežecký ovál, pre všetkých Ružinovčanov. Teraz tu pribudlo multifunkčné ihrisko, kde si na svoje prídu fanúšikovia tenisu, futbalu, volejbalu či streetballu,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Vybudované vďaka podpore

Vybudovanie multifunkčného ihriska s umelým trávnikom na ZŠ Medzilaborecká sa podarilo mestskej časti vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky.

Ružinov naň totiž získal dotáciu vo výške 40 tisíc eur z programu „Podpora rozvoja športu“. Celkovo stála výstavba multifunkčného ihriska vyše 75 tisíc eur, pričom Ružinov doň investoval vyše 35 tisíc eur.

Krst hrou

Nové ihrisko oficiálne pokrstili za prítomnosti starostu Ružinova, jeho zástupcov a miestnych poslancov žiaci ZŠ Medzilaborecká ako inak, loptovými hrami. „Som rada, že som tu mohla byť ako prvá aj s mojimi spolužiakmi. Som šťastná, že tu máme nové ihrisko, je úžasné. Teším sa, ako tu budeme hrať vybíjanú či futbal,“ neskrývala svoje dojmy Kristína, žiačka 4.A.

Športový areál na ZŠ Medzilaborecká je prístupný širokej verejnosti celoročne v čase prevádzkových hodín, čo umožní športovanie na novom multifunkčnom ihrisku nielen žiakom základnej školy, ale i všetkým Ružinovčanom.

(byt), foto: (mš)