Nehoda pri Beckove si vyžiadala život motocyklistu

n 1.4.2016 11:11 - Nové Mesto nad Váhom

Život 31-ročného muža z Trenčína si vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala vo štvrtok (31.3.) popoludní na ceste II. triedy medzi obcami Krivosúd-Bodovka a Beckov v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Ako dnes TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, 31-ročný muž riadil svoj motocykel značky Aprilia RSV 1000 v smere od Beckova na Krivosúd-Bodovku.

"V ľavotočivej zákrute, v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, dostal motocyklista šmyk, spadol na vozovku a následne narazil do zvodidiel. Po páde sa motocykel odrazil vedľa cesty do priekopy," priblížila Antalová. 

Ako dodala, pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel ťažké zranenia, ktorým aj napriek poskytnutej prvej pomoci a intenzívnej snahe záchranných zložiek pred 18. hodinou podľahol. Motocyklistovi bude odobratá krv na zistenie požitia alkoholu. Na motocykli vznikla škoda asi 5.000 eur. 

"Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Novom Meste nad Váhom už začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia. Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania," uzavrela policajná hovorkyňa.

TASR