Viac foto v galérii

ĽadoBorci sa snažia pomôcť

n 30.3.2016 13:45 - Snina

ĽadoBorci Snina na verejnosti pôsobia necelé dva roky. Osemnásť členov rôznych profesií (lekári, podnikatelia, ale aj študenti a iní) sa stretáva pravidelne raz do týždňa (v sobotu) o 10.30 hod. na Sninských rybníkoch.

Na bio kúpalisku privítajú každého nadšenca otužovania. Otužovaním svojho tela bojujú proti rôznym chorobám. Posledné kúpanie bolo na Jozefa. Ich člen Matúš Špitalik medzi ĽadoBorcami zorganizoval finančnú zbierku pre Nikolu Glodovskú, ktorá je telesne postihnutá a potrebuje pomoc.

Nikolkiným snom je zúčastniť sa na rehabilitačnom pobyte v ADELI Medical Center v Piešťanoch, kde ponúkajú intenzívnu liečbu. Náklady sú však veľmi vysoké a pre rodinu nemožné. Preto sa finančné prostriedky snažia získať rôznymi spôsobmi, len aby pomohli svojej milovanej dcére.

Jazdecké centrum pomáha

Už štyri roky Nikolka navštevuje hipoterapiu a to liečbu s koňmi, čo má dobrý vplyv na psychiku a fyzicky pomáha k uvoľňovaniu svalov. V minulých dňoch dostalo Animoterapeticko-jazdecké centrum v Snine, ktoré Nikolka navštevuje, od mesta trojmesačnú výpovednú lehotu bez toho, aby bol uvedený dôvod.

Bude to utrpenie pre telesne postihnutých ľudí, najmä deti. Toto centrum využívajú ľudia zo Sniny a širokého okolia, ktoré supluje služby zdravotníctva. Aj takým humánnym činnom chceli členovia občianskeho združenia ĽadoBorci v Snine postihnutej Nikolke.

Text a foto: Pavel Andraščík