Viac foto v galérii

Gólostroj pod Pustým hradom

n 23.3.2016 16:50 - Zvolen

V piatom semifinálovom zápase play-off pod Pustým hradom medzi HKM Zvolen a HK Poprad sa od úvodných minút hral obojstranne dobrý hokej. Domáci mali príležitosť ujať sa vedenia, ale nedokázali využiť presilovku pri vylúčení Juliána Achsa za napadnutie.

Aj podtatranci mali šancu pri oslabení Zvolena, ale Arne Kroták nevyužil ideálnu prihrávku Radoslava Suchého. Ani druhú šancu na gól pri oslabení Zvolena hostia nevyužili pri vylúčení Tomáša Škvaridla za nedovolené bránenie.

HKM Zvolen v 17. minúte už nezaváhal a otvoril skóre strelou obrancu Janisa Andersonsa od modrej čiary. Začal sa zvolenský gólostroj. Druhá tretina patrila výlučne Zvolenčanom.

Zvolenský gólostroj

V 23. minúte dostal Radovan Puliš ideálnu prihrávku spoza bránky od Lukáša Juríka a ten z prvej rany umiestnil puk do popradskej bránky. Neubehla ani minúta od strelenia druhého gólu a Zvolen vyhrával rozdielom troch gólov strelou Petra Obdržálka.

HKM Zvolen nebral ohľad na hostí, útočník Lukáš Jurík zvýšil stav na 4:0. Následne došlo k zmene brankára na strane HK Poprad, keď na miesto Matúša Kostúra nastúpil do bránky René Svoboda.

Výmena brankárov nepomohla

Brankár hostí si čisté konto neudržal dlho, kapituloval už v 34. minúte po strele Radovana Puliša, ktorý zvýšil stav na 5:0. Zvolen nestratil streleckú mušku ani v poslednej tretine zápasu, keď skórovali Bruna Mráz a Lukáš Jurík (strelec dvoch gólov a dvoch asistencií).

Čestný gól zaznamenal hráč Popradu obranca Jaroslav Kasík a upravil stav zápasu na konečných 7:1. Zvolen postúpil do semifinále po víťazstve v sérii 4:1. Jeho semifinálovým súperom bude HK Nitra. Prvé dva semifinálové zápasy sa odohrajú v Nitre 29. 3. a 30. 3. 2016.

Po zápase povedali:

Jozef Turek, tréner HKM Zvolen: Šli sme krok za krokom. Bolo veľmi dôležité, že sme vyhrali prvé dva štvrťfinálové zápasy, aj keď v predĺžení. Rozhodujúci bol štvrtý zápas v poradí, kde sme v Poprade  vyhrali. Podržal nás brankár Samuel Baroš, samozrejme, že výborný výkon podalo celé mužstvo. Mali sme veľmi silného súpera. V zápasoch play-off je veľmi dôležitým faktorom okrem výkonnosti hráčov aj ich psychika, nakoľko v play-off sa prípadné zaváhania ťažko korigujú.

Pavol Paukovček, tréner HK Poprad: Uplynulú sezónu hodnotím veľmi dobre aj napriek tomu, aké sme mali vytvorené podmienky. Chlapci hrali viac-menej bez peňazí. Patrí im veľká vďaka za predvedený výkon.

Lukáš Jurík, útočník HKM Zvolen: Na zápas s Popradom sme sa pripravovali s úplnou vážnosťou, ako keby to bol rozhodujúci zápas. Od začiatku sme vedeli, že prvý strelený gól bude veľmi dôležitý a bolo to tak, ako sme predpokladali. So zvyšujúcim sa skóre v náš prospech sme si začali zápas užívať. Boli sme jednoznačne lepším mužstvom na ľade. Zaslúžene sme postúpili do semifinále. Som rád, že som prispel k jednoznačnému víťazstvu dvomi gólmi a dvomi asistenciami. Mám o to väčšiu radosť, že sa tak udialo pred očami môjho syna. Doteraz som nemal šťastie streliť gól, keď bol v hľadisku. Sme výborná partia, ťaháme za jeden povraz. So semifinálovým súperom máme priaznivú bilanciu, ale základná časť najvyššej hokejovej ligy je iná, ako semifinále v play-off. Verím, že sa na súpera z Nitry dobre pripravíme a postúpime do finále, To je aj našim cieľom.

Arné Kroták, kapitán HK Poprad: Ťažko sa mi hľadajú slová tesne po zápase, v ktorom sme prehrali nielen zápas, ale aj celú štvrťfinálovú sériu v play-off. Myslím si, že všetky zápasy mali dobrú úroveň. Čo sa týka výsledku, ten hre nezodpovedá. Treba uznať, že Zvolen bol efektívny v koncovke. Gratulujem im k postupu a mojim spoluhráčom chcem poďakovať.

Text a foto: Ján Beňo