Na pašiovom sprievode stovky veriacich

n 23.3.2016 15:50 - Michalovce

Centrum Michaloviec zaplnia po roku veriaci viacerých cirkví. Na Veľký piatok (25. 3.) sa tam spoločne zapoja do tradičného sprievodu. Ekumenický pašiový sprievod v Michalovciach prechádza každoročne po inej trase. Tentoraz odštartuje pri farskom kostole Saleziánov na Špitálskej ulici a povedie až ku kostolu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Masarykovej ulici.

Veriaci sa pred vydaním na púť stretnú o 13.30 hod. pred Chemkostav arénou. Podujatie je spoločným dielom desiatky michalovských cirkví. Má už viac ako desaťročnú tradíciu. „Mesto Michalovce pomáha organizátorom s tlačou brožúrky piesní a organizáciou dopravy počas pochodu,“ priblížila hovorkyňa radnice Iveta Palečková. „Každoročne pozývame ľudí na verejné priestranstvo, aby sme spoločne šli za krížom Pána Ježiša Krista. Jedným srdcom a jednou mysľou si chceme každoročne uctiť Spasiteľa a udalosti, ktoré sa stali na Veľký piatok,“ povedal jeden z organizátorov podujatia, farár Juraj Gajdošoci.

Zaznie evanjelium, piesne aj modlitby

Ako dodal, sprievod sa v piatok zastaví na desiatich miestach, kde zaznejú slová evanjelia, ako aj modlitby a piesne zúčastnených cirkví. Organizátori rátajú aj v tomto roku s hojnou účasťou verejnosti. Do sprievodu sa spravidla zapája asi 600 veriacich rôzneho veku. Ide o Michalovčanov, ale aj veriacich z blízkeho okolia.

Text a foto: TASR