Peter Mikula: Chceme vybojovať postup do tretej ligy

n 20.3.2016 15:17 - Malacky

Futbalisti Malaciek majú za sebou prvé dva jarné zápasy. V prvom nečakane prehrali s Dominom 1:2 a v druhom doma zdolali Vrakuňu 4:1. V tabuľke štvrtej ligy im patrí tretie miesto, keď na druhé Veľké Levára strácajú jeden bod. Po zápase s Vrakuňou sme sa porozprávali s kapitánom tímu Petrom Mikulom.

S akým cieľom ste išli do zápasu s Vrakuňou?

Na prvý domáci zápas sme sa veľmi tešili a chceli sme ho vyhrať. Absolvovali sme ťažkú zimnú prípravu, do zápasu sme išli s jasným cieľom.

V druhej časti ste si na chvíľu skomplikovali svoju situáciu, keď súper znížil na 1:2. Čo sa stalo?

Na chvíľu sme stratili koncentráciu a dovolili sme súperovi skórovať. Našťastie sme veľmi rýchlo dokázali odpovedať a rozhodnúť o osude zápasu.

V prvom zápase ste nečakane prehrali s Dominom...

Bol to pre nás veľmi nešťastný zápas. Počas celého zápasu sme si dokázali vypracovať množstvo vyložených šancí, no premenili sme len jednu. Do poslednej minúty sme mysleli na víťazstvo. Súper z minima vyťažil maximum a nakoniec šťastným gólom strhol víťazstvo na svoju stranu.

Zápas ste hrali na umelej tráve na Pasienkoch. Ovplyvnilo to nejako priebeh zápasu?

Organizácia tohoto zápasu nebola dobrá. Dlho sme museli čakať na šatne a počas zápasu nebola k dispozícii časomiera. Trochu sa to mohlo prejaviť na našom výkone, aj keď sme zápas mohli rozhodnúť už skôr.

Po odhlásení Ružinova ste klesli na tretie miesto. Ciele sa však asi nemenia?

Ružinov nám skomplikoval našu situáciu. Odrátali nám tri body a klesli sme na nepostupová tretiu priečku. Na Veľké Leváre však strácame iba jeden bod. Ciele nemeníme, chceme vybojovať postup do tretej ligy.

Práve Veľké Leváre , ale aj prvé Vajnory budete hostiť v domácom prostredí...

Už teraz sa na tieto zápasy veľmi tešíme.

Proti Vrakuni dal dva gól nový hráč Lukáš Višváder. Čo bude musieť priniesť do kabíny?

Bude to mať veľmi drahé. Musím povedať, že sme veľmi dobrý kolektív. Tešíme sa na každý najbližší zápas.

Okrem Višvádera prišli do mužstva ďalší hráči (Vávra, Kuklovský, Haľko, Beňa). Ako zapadli?

Verím, že všetci budú posilami a pomôžu nám k naplneniu cieľa. Ide o skúsených hráčov, ktorí by nám mohli pomôcť v najťažších stretnutiach.

(jv)