Attila Pinte: Mužstvo sa svojou kvalitou vyrovná ostatným

n 20.3.2016 14:58 - Senec

Futbalisti Senca odohrali v druhej lige na jar tri zápasy. Po prehre s Trnavou B 1:2, prehrali doma so Žilinou B 1:3 a naposledy v Šali 0:2. V tabuľke im patrí posledné miesto Na predposlednú priečku strácajú tri body. Jarnú časť Senčania už odohrajú v Gabčíkove. Novým trénerom Senca sa stal Attila Pinte.

Ako hodnotíte zápas v Šali?

Odohrali sme vyrovnaný zápas. Škoda, že sme v závere prvého polčasu urobili chybu, ktorú súper z nariadeného pokutového kopu potrestal. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami, v závere sme viac útočili, chceli sme vyrovnať. Opäť sme urobili individuálnu chybu a domáci rozhodli o svojom víťazstve. Hráčom nemám čo vyčítať, lebo bojovali a podali dobrý výkon.

Boli všetky tri zápasy podobné?

Ani v jednom zápase sme z herného hľadiska neboli horším mužstvom. Ako som už spomínal doplatili sme na individuálne chyby a na nerozohratosť. Mužstvo sa dávalo dokopy dva týždne pred začiatkom jarnej časti.

V ktorom zápase ste boli najbližšie k bodom?

Podľa výsledku s juniormi Trnavy, no ani v domácom zápase proti Žiline B sme mohli bodovať. Za stavu 1:1 sme nepremenili dve vyložené šance. O prehrách sa rozhodlo vždy až v závere zápasov. Máme veľmi úzky káder a náhradníci zatiaľ nedokázali oživiť hru.

Je v silách Senca zachrániť druhú ligu?

Každý nás odpisuje. Myslím si, že mužstvo sa svojou kvalitou vyrovná ostatným tímom. Veľa však bude záležať aj od vypadávajúceho z Fortuna ligy. Ak to bude Skalica, tak naša šanca na záchranu sa zmenší. Mužstvu by veľmi pomohol dobrý výsledok.

Čo musíte zlepšiť, aby ste dosiahli dobré výsledky?

V prvom rade sa musíme vyvarovať individuálnych chýb. Ak sa nám podarí zlepšiť hru obrany, tak môžeme začať zbierať body.

Najbližšie privítate juniorov Slovana...

Súperovi pôjde o účasť v prvej šestke. My však svoju kožu lacno nepredáme.