Hunčárová bola na Európskom pohári

n 13.3.2016 14:35 - Snina

V prvej polovici marca sa vo Varšave v Poľsku konal Európsky pohár senioriek U23 v šerme. Pre slovenské reprezentantky to bol posledný turnaj, kde mohli získať posledné body pre účasť na ME.

Na tomto turnaji sa zúčastnila Katarína Hunčárová z Klubu šermu Snina, ako jediná reprezentantka Slovenska. Celkove sa Európskeho pohára zúčastnilo 75 pretekárok z ôsmich krajín. Sninská šermiarka v základnom kole zo šiestich zápasov vyhrala tri a to nad Poľkami Januszewskou a Zagalou a Ukrajinkou Hosko.

Do eliminačných bojov bola nasadená ako 34. V prvom vyraďovacom zápase prehrala s Poľkou Mrozczak a tak celkove obsadila 41. miesto.

Získala potrebné body

Víťazkou sa stala Poľka Pytka. „Naša šermiarka mala veľmi silnú základnú skupinu. Cieľom bolo vybojovať si účasť na ME. Katka získala dva body a celkove má desať, čo je limit pre nomináciu na ME. V Európskom pohári je na 73. mieste zo 445 bodovaných pretekárok. V Slovenskom pohári je na prvom mieste. S priebehom sezóny môžem vysloviť spokojnosť. Verím, že sa Kataríne podarí dosiahnuť podobné úspechy, ako v predchádzajúcich sezónach,“ konštatoval šéftréner klubu Dalibor Kazík.

Text a foto: Pavel Andraščík