Volejbalisti v prvom štvrťfinálovom zápase potrápili Košice

n 19.3.2016 13:38 - Svidník

V sobotu sa naplno rozbehli aj štvrťfinálové série extraligy mužov. Najväčiu drámu videli v Košiciach, kde sa domáci favorit na víťazstvo 3:1 nad Svidníkom poriadne nadrel.

Hostia vyhrali prvý set, potom v štvrtom viedli 14:11 a v koncovke 22:21, ale duel do tajbrejku nedostali. Obhajca titulu z Prešova si v troch setoch poradil s COP Trenčín, Nitra zdolala Prievidzu tiež 3:0 a Komárno zvíťazilo nad Myjavou takisto v troch setoch.

Môžu zamiešať karty

V sérii dvoch tímov z východu sú favoritmi Košičania. Družstvo poskladané z jadra bývalých „chemesákov“ (Jakubov, Javorčík, Sarnecki) na čele so skúseným lodivodom Richardom Vlkolinským by vzhľadom na kvalitu kádra, ale aj špecifického domáceho prostredia mohlo výrazne v play-off zamiešať karty. Prvý cieľ Košičanom nevyšiel a v Nitre prehrali pred dvomi týždňami v semifinále Slovenského pohára s domácim tímom 1:3. Tri sety to bola bitka, potom KDS Šport odpadol.

Košice sú favoritom

Nič iné ako postup do semifinále si Košičania nepripúšťajú. Vlkolinský je zo všetkých súčasných koučov v bilancii titulov najúspešnejší, keď ich s Humenným získal tri. Svidník má mladý a perspektívny tím s minimálnymi skúsenosťami, čo sa odráža najmä na stabilite výkonnosti.

Tím trénera Petra Tholta, mimochodom bývalého zverenca Vlkolinského, sa síce nedostal do nadstavby 1. − 5., ale nechýbal na záverečnom turnaji Final Four Slovenského pohára, keď využil absenciu nahrávača Tomáša Hollého a vo štvrťfinále vyradil Komárno. V tejto sérii môže Svidník len prekvapiť.

Spoliehajú sa na podporu fanúšikov

Volejbalisti VK Slávia Svidník potvrdzujú v tejto sezóne herný progres. Mužstvo, ktorého gro kádra tvoria stále mladí hráči, aj v juniorskom, či kadetskom veku napreduje a túto nastavenú latku nebudú chcieť zverenci trénera Petra Tholta podliezť ani v play-off. Play-off je v športovom svete vždy sviatkom, ktorý zvyknú hráči vyšperkovať rôznymi rituálmi. Svidníčania však pred štvrťfinále zatiaľ nič špeciálne neplánujú.

„Dohodli sme sa, že nič vymýšľať nebudeme. Dôležité je, nech hráme dobre. Ak budeme mať dobrý pocit z našich výkonov, ocenia to aj fanúšikovia, na ktorých podporu sa spoliehame a ktorých nechceme sklamať,“ povedal kapitán VK Slávia Svidník.

Povedali tréneri

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Dramatický zápas s vyrovnanými koncovkami. Musíme sa pripraviť na ďalší duel.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Myslím si že to bolo slušné východniarske derby a diváci si zápas mohli užiť a videli všetko, čo k volejbalu patrí. Určite by som pochválil svoj team za bojovnosť a predvedený výkon.“

(jv), svf.sk

VK KDS Šport Košice − VK Slávia Svidník 3:1 (-22, 17, 23, 23)
Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: P. Tiňo a A. Sluk, 369 divákov.
(stav série 1:0)

Košice: Kríž 8, Kasperkevič 1, Jakubov 12, Bališin 11, Sarnecki 21, Javorčík 16, liberá Haky a Barlík (Hudák 1, Maroš Sopko 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: J. Hriňák 5, Ščerba 9, Labik 11, Lamanec 19, Goban 15, Skasko 4, libero Vitko (Smolej 1, Kuchárik 4, Soták 0). Tréner: P. Tholt.

Výsledky štvrťfinále play-off: VK MIRAD PU Prešov − COP Trenčín 3:0 (18, 18, 21), VK Bystrina SPU Nitra − VK Prievidza 3:0 (19, 16, 22), Spartak UJS VKP Komárno − TJ Spartak Myjava 3:0 (23, 21, 20).