Volejbalistky aj bez svojej opory zvíťazili

n 19.3.2016 11:55 - Kežmarok

V sobotu boli na programe ďalšie úvodné zápasy štvrťfinále play-off extraligy žien a v oboch sa presadili domáci favoriti. Kežmarok aj bez Moniky Smák zdolal Zvolen 3:0 a takisto v troch setoch si poradil 1. BVK s Pezinkom.

V prvom zápase play-off privítali domáce Kežmarčanky súperky zo Zvolena. Pred úvodným hvizdom sa v hale konala milá slávnosť, keď vedenie mesta Kežmarok spolu s prezidentom Mestského športového klubu a predsedom volejbalového klubu Milanom Špakom poďakovalo hráčkam za zisk strieborných medailí v Slovenskom pohári a obdarovalo hráčky kvetinovými a knižnými darmi.

Druhý set bol vyrovnaný

Potom sa už naplno mohlo začať volejbalové zápolenie. Kežmarčanky nastúpili v základnej zostave bez opory družstva nahrávačky Moniky Smák a smečiarky Dragašekovej. V prvom sete boli jednoznačne lepšie domáce hračky a vyhrali ho 25:17. Druhý set bol veľmi vyrovnaný, keď sa rozhodovalo až v koncovke setu. Za stavu 23:22 prišla na servis domáca nahrávačka Vrabcová a výbornými dvoma podaniami rozhodla koncovku druhého setu. Tretí set bol zase v úplnej réžií domáceho družstva a Kežmarčanky v ňom jednoznačne vyhrali 25:11 a ujali sa vedenia v sérií zápasov play-off 1:0.

Povedali tréneri

Jozef Bréda, tréner Kežmarku: „Zvolenčanky prišli do Kežmarku s tým, že nemajú čo stratiť. Hrali na hrane svojich možností, čo im vychádzalo prvú polovicu prvého setu, kde sme hrali nervózne, no koncovku sme zvládli a set dotiahli na 25:17. V druhom sete sme sa uspokojili s vývojom prvého setu a Zvolenčanky svojou bojovnosťou držali krok až do koncovky keď sme ich zlomili kvalitným podaním. Tretí set bol už plne v našej réžii a mali sme možnosť dať príležitosť všetkým hráčkam.“

Marián Uvaček, tréner Zvolena: „Myslím si, že dnes sa nemáme za čo hanbiť. Ak vám fanúšik Kežmarku podá ruku a povie držali ste sa, tak je to pocta. Škoda, že sme sa báli v prvom sete a vlastnými chybami sme sa pripravili o druhý set. Tretí už bol pod kontrolou Kežmarku. Vo Zvolene to môže byť pekný zápas, pozývame všetkých milovníkov volejbalu.“

(jv), svf.sk

1. zápasy štvrťfinále play-off extraligy volejbalistiek (hrá sa na dve víťazstvá):

KV MŠK Oktan Kežmarok − TJ Slávia TU Zvolen 3:0 (17, 22, 11)
Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: P. Hőger a I. Porvazník, 350 divákov.

Kežmarok: Vrabcová 3, Šipošová 10, Budrovič 7, Jakušová 8, Zátrochová 6, Becková 9, libero Jagodzinska (Dragašeková 6, Harčárová 2, Labudová 0, Skupinová 1). Tréner: J. Bréda.
Zvolen: Tomašeková 5, Sásiková 3, Osvaldová 3, Tužinská 14, Nociarová 1, Danková 4, libero Trnavská (Bronďošová 2). Tréner: M. Uvaček.