Stolní tenisti bodovali a sú na šiestom mieste

n 8.3.2016 11:48 - Levoča

Stolným tenistom Levoče sa ako nováčikovi prvej ligy darí. Momentálne sú na skvelom šiestom mieste. V posledných dvoch stretnutiach bodovali v Lučenci/Kalinove a v Rimavskej Sobote.

„Do obidvoch stretnutí sme išli s cieľom bodovať, aby sme sa vyhli baráži. V zápase s Lučencom sme prehrávali 4:5, no potom sme vyhrali päť zápasov po sebe a strhli víťazstvo na svoju stranu. V Rimavskej Sobote sa zrodila zaslúžená remíza,“ povedal predseda klubu Ernest Rusnák.

Vybojovali si účasť

Stolní tenisti si definitívne zabezpečili účasť v prvej lige aj pre budúcu sezónu, keďže až štyri posledné tímy hrajú baráž o udržanie. „Pre Levoču je udržanie v prvej lige veľkým úspechom. Niektoré ostatné mužstvá majú oveľa lepšie podmienky. Šieste miesto je naozaj skvelé. Ak by sme si ho udržali, bolo by to veľkým úspechom,“ dodal Ernest Rusnák. Levoča najbližšie doma privíta 2. apríla Čadcu B a Žilinu.

Béčko je na prvom mieste

V tretej lige sa darí béčku, ktoré je na prvom mieste. Naposledy Levoča B vyhrala dôležitý zápas v Slovenskej Vsi 10:8 a urobila veľký krok k postupu. Béčko má práve pred týmto súperom päťbodový náskok. V Levoči sa už teraz môžu tešiť aj na druhú ligu. Levočania majú totiž lepšie vzájomné zápasy nielen so Slovenskou Vsou, ale aj so Spišským Štvrtkom. Práve so Spišským Štvrtkom sa najbližšie stretnú doma 3. apríla. Domácim stačí na potvrdenie postupu vybojovať remízu.

(jv)

STK Lučenec/Kalinovo – TJ Javorinka Levoča 5:9, body: Adámek 2,5, Niklas 1,5, Torkoly 1 – Drábik 3,5, Ružbarský 2, Dubec 1,5, Robgos 1, w. o.

Rim. Sobota – TJ Javorinka Levoča 7:7, body: Voliar 2,5, Mihálik 2, Horváth 2, Václavík 0,5 – Drábik 3,5, Dubec 2,5, Rogos 1.