Marek Janečka: V Karvinej som získal novú motiváciu

n 10.3.2016 11:39 - Levoča

Marek Janečka pred štartom jarnej časti zmenil svoje pôsobisko. Dres Spartaka Trnava vymenil za dres Karvinej, ktorá hrá druhú najvyššiu českú súťaž. Rodák z Levoče získal novú motiváciu vo svojej kariére.

Ako ste sa udomácnili v Karvinej?

Napriek tomu, že som prišiel do neznámeho prostredia, rýchlo som sa adaptoval. Našiel som tu slušný kolektív.

Nastala teda pozitívna zmena?

V Trnave som pôsobil tri a pol roka a už som potreboval zmenu. Situácia v Trnave sa vyvinula tak, že som musel odísť. V Karvinej som získal novú motiváciu, veď klub bojuje o postup do najvyššej súťaže.

Stihli ste odohrať jeden zápas, vo Vyšehrade ste vyhrali 2:0. Aký to bol zápas?

Vyšehrad hráva svoje zápasy na štadióne v Žižkove. Domáci sú v spodnej polovici tabuľky, takže sme chceli vyhrať. Nakoniec sa nám to podarilo a ja som k víťazstvu prispel jedným gólom.

Ako sa zrodil?

Od stredného obrancu išla dlhá lopta na pravého záložníka. Ja som ho dopĺňal. Loptu mi pred šestnástkou prihral. Potom moja strela ľavačkou skončila v sieti.

V príprave ste dali tri góly, takže sa často púšťate do útočenia?

Nemám špeciálne úlohy od trénera, no keď sa naskytne šanca, tak pomáham. Zatiaľ mi to vychádza, čo ma veľmi teší.

Kto bude najväčším súperom v boji o postup?

Najväčšími súpermi v boji o postup budú Znojmo, Sokolov a Hradec Králové. Do najvyššej súťaže postupujú prvé dva tímy. Verím, že skončíme na postupovej priečke.

Aké podmienky ste našli v Karvinej?

Podmienky sú na veľmi dobrej úrovni. V Karvinej sa momentálne stavia nový štadión s kapacitou 5 000 divákov. Bolo by pekné zahrať si na ňom najvyššiu súťaž. Momentálne hráme na štadione v Kovone, ktorý má kapacitu iba 1 800 miest, no máme podporu divákov.

Akú úroveň má druhá česká liga?

Na túto otázku ešte neviem odpovedať. Tímy vôbec nepoznám, neviem odhadnúť ich silu. Určite to bude náročná súťaž. Doma sme ešte nehrali, keďže zápas s Frýdkom-Místkom bol odložený. Bude sa hrať až 20. apríla.

Sledujete dianie v Spartaku Trnava?

Áno. Naposledy, keď som bol doma, tak hral Spartak s Myjavou. Prehral nešťastným gólom a skomplikoval si svoju situáciu. Ak chce Trnava hrať Európsku ligu, musí začať bodovať. Viem si predstaviť, pod akým psychickým tlakom sú teraz hráči.

(jv)