Vydarený vstup futbalistov do jarnej časti

n 13.3.2016 11:29 - Vranov nad Topľou

Parádnym spôsobom vstúpili do jarnej odvety treťoligoví futbalisti Vranova, ktorí doma zdolali rozdielom triedy Sninu. Na premoženého súpera sa kolektív MFK dotiahol aj bodovo a začal tak odkrajovať z manka, ktoré naskočilo po jesennej časti.

Do prestávky to síce nevyzeralo na hladkú výhru hostiteľov, ale tí po zmene strán vystupňovali svoju hru a ďalšími parádnymi zásahmi korunovali výkon. Vlani v prvom vzájomnom meraní síl v aktuálnom ročníku Sninčania rozdrvili Vranovčanov 5:0, naposledy veľa nechýbalo, aby navlas rovnaký výsledok ukoristili pre zmenu domáci.

Víťazstvo mohlo byť vyššie

„Myslím si, že sme mohli vyhrať aj výraznejšie, dokonca sme mohli uštedriť hosťom azda aj poltucet gólov. S výhrou i výkonom som maximálne spokojný. Predsalen prvý duel na jar je vždy náročný, lebo po zimnej príprave sú účastníci nadupaní. Snina prišla k nám s úmyslom získať minimálne bod, ale nedovolili sme jej splniť svoj zámer. Výsledok hovorí za všetko a je to dôkazom toho, že zverenci pristúpili k zápasu maximálne zodpovedne,“ rozhovoril sa tréner Vranova nad Topľou Bartolomej Petro.

Do prestávky hostitelia vyhrávali len najtesnejším rozdielom, pričom začali svižne, s chuťou, no akonáhle sa ujali vedenia, podľa slov lodivoda prestali byť aktívni a znervózneli. Začala haprovať rozohrávka, do počínania si sa vkradla neistota.

Dva góly po rohových kopoch

Cez prestávku pomohli pokyny lodivoda a mužstvo sa vrátilo k tomu, čo začalo predvádzať na začiatku zápasu. „Vystupňovali sme tlak a pritlačili sme súpera. Hostia sa k ničomu nedostali a umožnili tak, aby iniciatívu mali jednoznačne na svojich kopačkách naši hráči.“ B. Petro si pochvaľoval parádne zásahy zverencov a hlavne to, že tri góly padli po štandardkách (dva razy rohové kopy).

Mužstvo sa tomu venovalo už v jeseni a hoci v zime nebol na nácvik dostatočný priestor (preto štandardné situácie mužstvo cibrilo hlavne v ostatnom týždni pred súťažou), vyšlo to. „Gól po priamom kope Miša Kotľára, ktorý to trafil parádne, bol naozaj krásny. Aj úspešné zakončenie Petra Kokočáka po presingu na polovici súpera stálo za to. Stalo sa tak po chybe brankára a jeho následnom prekopnutí do prázdnej svätyne.“

Snina je nevyspytateľné mužstvo, ale tentoraz sa k žiadnemu vážnejšiemu ohrozeniu domácej brány nedostala. Určite priebeh duelu ovplyvnilo aj vylúčenie Jankaja na začiatku druhého polčasu, keď sa Vranovčan Matej sám rútil na bránu a tak ho musel protihráč chtiac-nechtiac „zrušiť“. Káder Vranovčanov sa cez zimu obmenil, nateraz však ešte štvrtý legionár z Ukrajiny neprišiel.

Pracujú na príchode talentovaného hráča

„V štádiu vybavovania je aj ďalší hráč spoza východných hraníc. Ide o talentovaného chlapca a pokiaľ to vyjde, mal by byť prínosom.“ Dlhodobý maród Staško sedel zatiaľ na lavičke, lebo v zimnej príprave mal ochorenie dutín a tak tri týždne netrénoval. „Musí dohnať manko hlavne v kondícii.“ Pred časom sa hovorilo o návrate Vožného, ktorý si to však na poslednú chvíľu rozmyslel a zostal v Sedliskách.

„Sklamal ma, lebo hovoril, že chce zostať u nás, ale potom sa stal opak.“ Turcovský a Dobranský nastúpili v základnej zostave, k nim sa zaradil aj ďalší nový hráč Hvozdík, ktorý striedal. Tím MFK po víťaznej jarnej ouvertúre dostal chuť na ďalšie úspechy. „Teším sa na ďalšie zápasy a som zvedavý, či zverenci zopakujú svoje nadšenie v hre a či prípadne pridajú vonku aj niečo navyše. Najbližšie stretnutia nám ukážu, na čo v tejto súťaži máme a ako sme sa v zime pripravovali,“ dodal vranovský lodivod.

(jv), futbalvsfz.sk