V Košickom kraji sa črtá druhý thermalpark! V ktorej obci ho plánujú postaviť?

n 19.3.2016 18:21 - Trebišov

Obec Leles má na stole nevšedný projektový zámer. Týka sa výstavby "vodného" sveta s využitím geotermálnych vôd. Ak sa dielo podarí, v Košickom kraji pribudne druhý thermalpark.

"Sú urobené prieskumy, že pod nami existuje voda a tú by sme chceli využiť. Je tu potenciál pre termálne kúpalisko a vykurovanie obce pomocou geotermálnej vody," vysvetlil starosta Lelesa Michal Zurbola.
 

POZRITE SI AJ: Most-Híd vstúpi do vlády so Smerom-SD, SNS a #Sieťou. Zsolt Simon odchádza!

Obec si už vyhliadla pozemky, na ktorých by sa mal zámer realizovať. Spolu s vypracovaným projektom ich chce ponúknuť potenciálnym investorom. Realizácii zámeru musí predchádzať zmena územného plánu.

Obec o ňu už pred časom požiadala. Starosta verí, že ak jej úrady vyhovejú, nebude ťažké nájsť partnera pre zamýšľanú investíciu.

"Takýto projekt by veľmi pomohol nielen našej obci, ale celému regiónu. My tu veľmi priemysel budovať nemôžeme. Našu obec obkolesuje z troch strán Chránená krajinná oblasť Latorica," zdôraznil Zurbola.

Prvý thermalpark v Košickom kraji otvorili v roku 2014 na Zemplínskej šírave. V Lelesi by teda mohol vzniknúť ďalší v poradí. Podobné zariadenia majú tradíciu v Maďarsku, ktoré nie sú od Lelesa až tak vzdialené. Starosta však hľadá inšpiráciu na Slovensku.

"Chceme tu niečo na spôsob akvaparkov pod Tatrami."

TASR, foto: TASR