Máte starý elektrospotrebič? V Ružinove sa ho zbavte zadarmo

n 19.3.2016 14:30 - Bratislava II

Do 13. apríla 2016 sa Ružinovčania, ktorým doma zavadzia starý vysávač, mraznička či mikrovlnná rúra, môžu prihlásiť na miestnom úrade na bezplatný zber elektrospotrebičov. Tie sa nemôžu hádzať do kontajnerov na zmiešaný odpad.

Mestská časť Ružinov spolu so Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu Envidom organizuje opäť zber elektroodpadu. Stačí sa nahlásiť, vyložiť starý spotrebič a spred domu vám ho odvezú. A to úplne zadarmo.

Termín: 16. apríl

Zber starých spotrebičov sa uskutoční v sobotu, 16. apríla 2016. Podmienkou je prihlásiť sa do 13. apríla emailom na adresu zber@ruzinov.sk alebo telefonicky na číslo 02/48 28 44 54. Uviesť treba svoje meno, priezvisko, telefonický kontakt a presnú adresu, z ktorej potrebujete spotrebiče odviezť, ako aj ich počet a druh. V deň odvozu 16. apríla 2016 je potrebné do 8:00 elektroodpad vyložiť do vchodu bytového domu alebo za bránu rodinného domu. Zároveň je potrebné umožniť vstup do týchto priestorov.

Stalo sa tradíciou

Bezplatný zber elektroodpadu má svoju niekoľkoročnú tradíciu. V Ružinove sa robí dvakrát ročne a vždy sa vyzbierajú stovky starých spotrebičov.

Vyzbierané spotrebiče tak neskončia na skládkach, ale putujú na ekologickú recykláciu. Zároveň spoločnosť Envidodom venuje za každý vyzbieraný kilogram odpadu
5 centov bratislavskej ZOO na výstavbu pavilónu vlkov. Detaily sú zverejnené na internetovej stránke www.ruzinov.sk.

(byt), foto: TASR