Volejbalisti v semifinále Slovenského pohára neuspeli

n 7.3.2016 15:17 - Svidník

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov postúpili tretí rok za sebou do finále Slovenského pohára. V prvom mužskom semifinále Final Four v nitrianskej hale na Klokočine zdolali hladko VK Slávia Svidník 3:0.

Svidník sa síce v úvode dostal do náskoku 3:1, ale potom už diktoval tempo favorit. Prešov tlačil servisom a po Rajdugovom ese viedol 7:4. Mladí hráči Svidníka nevedeli násjť recept na kvalitne hrajúceho súpera. Po bloku Macka a ese Červeňa mal Prešov veľké množstvo mečbalov, keď viedol 24:12. Prvý set vyznel jasne pre Prešov − 25:13.

Jasná prevaha Prešova

Dominancia MIRAD-u pokračovala aj v druhom sete. Prešov mal jasnú prevahu v každek činnosti a v úvode si vypracoval náskok 11:6. Svidníčania hnaní skupinkou priaznivcov znížili náskok na 13:15, keď Sopko neprešiel cez trojblok. Krátko predtým predviedol Sopko krásnu akciu, keď spoza ihriska nahral bagrom Drobňákovi a ten zložil. Pri Halajovej sérii na servise získal Prešov sériu bodov a napokon vyhral druhý set tiež hladko 25:16.

Bojovnosť nestačila

Prešov išiel tvrdo za svojim cieľom a mladých, ale bojovných Svidníčanov školil aj v treťom sete. Rozdiel medzi oboma súpermi bol veľký a po ese Digaňu to bolo už 15:6. Záver setu bol jasne v réžii Prešova, ktorý vyhral tretie dejstvo 25:12 a celý duel 3:0.

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov získali po 11 rokoch svoj druhý Slovenský pohár. V dramatickom finále záverečného turnaja Final Four v nitrianskej hale na Klokočine zdolali zverenci trénera Ľuboslava Šalatu domáci tím VK Bystrina SPU Nitra 3:2, keď otočili z 0:2. Po dvoch striebrach z uplynulých dvoch ročníkov tak získal Prešov svoje prvé zlato od roku 2005.

Povedali tréneri

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Som rád, že máme tento zápas úspešne za sebou v troch setoch. Zápas nás nestál veľa síl, dali sme priestor všetkým hráčom, ktorí boli v nominácii na zápas. Hrali sme s chuťou, dobre útočne, v každej hernej činnosti sme boli lepší, navyše Svidník nám cestu do finále uľachčil ustráchaným výkonom z množstvom chýb.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Z našej strany to nebolo pekné vystúpenie. Mladým chalanom ťažko niečo vyčítať, bolo to pre nich prvé veľké podujatie. Jediné čo ma mrzí je to, že sme sa zľakli a toto ja neprehryziem. Samozrejme ideme ďalej, čaká nás play-off. Tento zápas nám nevyšiel, mali sme bordel v medzihre a v podstate sme si nezahrali. Súper hral takmer bezchybne a nemali sme šancu. Prešovu držím palce.“

(jv), svf.sk

Semifinále:
VK MIRAD PU Prešov - VK Slávia Svidník 3:0 (13, 16, 12)

Zápas trval: 67 minút. Rozhodovali: Královič a Sarka, 400 divákov.
Prešov: Feňo 0, M. Sopko st. 13, Macko 11, Červeň 5, Drobňák 5, Rajduga 12, libero T. Lampart (Mikovčík 2, Halaj 1, Peleščák 2, Digaňa 4). Tréner: Ľ. Šalata.
Svidník: Ščerba 3, Labik 2, Lamanec 13, J. Hriňák 1, Skasko 7, Goban 4, libero Vitko (Smolej 0, Kuchárik 1, Majcher 1, Soták 0). Tréner: P. Tholt.

Finále:
VK MIRAD PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra 3:2 (-24, -23, 23, 15, 8)
Zápas trval: 127 minút. Rozhodovali: Hodoň a Schimpl, 1000 divákov.
Nitra: Malina, Kašper, Zaťko, Kubš, Ludha, Szarek, liberá Turis a Hláčik (Porubský, J. Hukel, Sťahuliak). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Feňo, M. Sopko st., Macko, Rajduga, Drobňák, Červeň, libero T. Lampart (Halaj, Digaňa). Tréner: Ľ. Šalata.