Viac foto v galérii

Bronzový Samo Kukura

n 2.3.2016 15:14 - Snina

Minulý týždeň sa v Slovinskom Maribore konal medzinárodný turnaj SLOVENIA OPEN 2016 v taekwonde, ktorý bol aj zároveň Svetovým pohárom, kde sa body započítali pretekárom pre Olympijské hry v Japonskom Tokiu.

Zúčastnilo sa ho 800 kadetov, juniorov a seniorov zo 150 klubov a reprezentácii z 32 štátov sveta. Na turnaj prišlo 23 členov Slovenskej reprezentácie vedených trénermi T. Potockým zo Sniny a Košičanmi P. Ižarikom a M. Švecom. V Slovenskej reprezentácii boli aj dvaja Sninčania − juniori Michal Matiko vo váhe do 51 kilogramov a Samo Kukura vo váhe 55 kilogramov.

Úspech Sama Kukuru

Ako prvý do bojov zasiahol Michal Matiko, ktorý v prvom kole vo vyrovnanom boji tesne podľahol Chorvátovi Ježakovi, ktorý v konečnom poradí obsadil tretie miesto. Matiko z ďalších bojov vypadol. Viac sa darilo Samovi Kukurovi, ktorý mal v prvom kole voľný žreb.

V druhom kole nastúpil proti Chorvátovi Lukovi Lekovi a porazil ho bez väčších problémov 8:3 a postúpil do štvrťfinále, kde porazil Taliana Begonzina a postup do semifinále mu už zaručoval bronzovú medailu. V semifinále nastúpil proti ďalšiemu Chorvátovi Markovi Lipovacovi, s ktorým tesne prehral 16:17 a obsadil tretie miesto a zisk bronzovej medaily.

„So Sninskými reprezentantmi som spokojný. Matiko mal silného súpera, ale pri väčšom športovom šťastí mohol svojho súpera poraziť. Kukura mal na finále. Ako jediný zo Slovenskej reprezentácie získal medailu a pripísal si body na Olympiádu do Tokia. Obidvoch reprezentantov čaká sústredenie na Plejsoch,“ konštatoval TOMÁŠ POTOCKÝ reprezentačný tréner a tréner Sninského taekwondo.