Prvý knižný festival v Ružinove

n 11.3.2016 14:52 - Bratislava II

Dom kultúry Ružinov sa na tri dni prenesie do sveta fantázie. Už 15. marca 2016 tam odštartuje Ružinovský knižný festival. Ponesie sa v znamení sci-fi & fantasy. Na svoje si prídu malí aj veľkí čitatelia.

Magnet Pratchett

Ružinovský knižný festival otvorí už v utorok o 19:00 hod. podujatie Pocta Terrymu Pratchettovi. Úryvky z diel najznámejšieho spisovateľa humorných fantasy prečíta Marián Geišberg s hudobným doprovodom Martina Geišberga.

Keď sa sny začnú plniť...

Nasledujúci deň o 13:00 hod. prevezme čitateľskú štafetu Braňo Jobus, ktorý osobne porozpráva a prečíta zo svojej knihy Plajko. Poslucháčov prenesie do sveta snov a ukáže im, aké môže byť zábavné, ale i nebezpečné, keď sa niektoré sny začnú naozaj plniť.

Večer o 19:00 hod. podiskutuje Pišta Vandal so svojimi hosťami na tému budúcnosti našej kultúry. Hudobne ho bude sprevádzať nová talentovaná pesničkára Monika Piekielnická a klavirista Anton Herényi.

Vo štvrtok 17.marca ukončí Ružinovský knižný festival súťaž, v ktorej si prídu na svoje milovníci hobbitov. Kvíz bude zameraný na J. R. R. Tolkiena. Svoje vedomosti o jeho dielach si o 10:00 hod. overia školáci. Večer o 19:00 hod. si zas svoje sily v Tolkienovej tvorbe zmeria široká verejnosť. Najmúdrejšie tímy získajú poukazy na nákup kníh.

Organizátorom podujatia je Cultus Ružinov, a.s., spoluorganizátorom Knižnica Ružinov a občianske združenie Spoločenstvo Tolkiena. Partnerom podujatia je MČ Ružinov a kníhkupectvo martinus. sk.

(byt), foto: TASR