Policajti v Trsticiach zachránili život

n 9.3.2016 11:10 - Dunajská Streda

Práca príslušníkov policajného zboru prináša mnohé zložité a neobvyklé situácie. Dvaja policajti z Trstíc počas bežného zásahu pri požiari rodinného domu naplnili slová svojej prísahy do bodky.

Požiar sa mužovi mohol stať osudným

Policajti z Trstíc boli miestnym starostom privolaní k prípadu požiaru domu vo štvrtok 3. marca v poobedňajších hodinách. Hneď po ich príchode boli starostom informovaný, že v horiacom dome sa stále nachádza muž v ohrození života s popáleninami na nohách.
 

POZRITE SI AJ:  Vedeli ste, že Facebook postupne vymiera?!

Tento prípad však nebol dielom nešťastných okolností. Požiar údajne založil samotný muž za pomoci novinového papiera. O to viac bola náročnejšia jeho záchrana.

Po zásahu dobrovoľných hasičov, ktorým sa podarilo požiar uhasiť, muž stále odmietal opustiť dom. Situáciu zhoršoval fakt, že sa nachádzal v nebezpečnom prostredí, okrem toho bol popálený. No jeho život a zdravie najviac ohrozovalo práve jeho správanie.

Jeho záchranu prevzali do svojich rúk dvaja tunajší policajti. Prvým z nich bol kpt. Ján Jánoš, ktorý sa pokúšal s mužom stojacim pri okne nadviazať rozhovor. Druhý, por. Tomáš Kis, sa v tom čase snažil dostať do objektu, aby mohol mužovi pomôcť.

Muž sťažoval vlastnú záchranu

Ako to za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave uviedla Mária Linkešová: „Neodkladnosť situácie a fakt, že muž na výzvy policajtov vôbec nereagoval, prinútili policajtov k tomu, že spolu s dobrovoľnými hasičmi pristavili k domu rebrík a násilím vošli cez okno do izby.

Pri záchrane odmietal pomoc a aktívne sa bránil. Okamžitým zásahom muža spacifikovali a odovzdali do rúk záchranárom.“ Vďaka ich obozretnosti sa pri zásahu nikto nezranil a muž bol okamžite odovzdaný do rúk záchranárov. Motívy jeho konania nateraz nie sú známe, avšak zrejmé je, že aj bez obetavého zásahu policajtov mohlo nakoniec dopadnúť všetko inak.

Text a foto: Adriána Kondlová