Viac foto v galérii

Ružinovskí seniori majú „anglický týždeň“

n 7.3.2016 16:18 - Bratislava II

Viac ako 110 seniorov z Ružinova sa tento týždeň opäť vrátilo „do školských lavíc“. Odo dneška do piatku si pod vedením lektorov v jazykovej škole Class na Rezedovej ulici dopĺňajú svoje znalosti angličtiny.

Spolupráca so školou sa vypláca

„Niekoľkodňový kurz anglického jazyka sme pre seniorov zorganizovali už aj vlani v spolupráci s inou jazykovou školou a mal veľký úspech. Je inšpirujúce vidieť, aký majú ľudia v pokročilom veku záujem na sebe ďalej pracovať,“ hovorí starosta Ružinova Dušan Pekár.

Bezplatný jazykový kurz pre seniorov je výsledkom spolupráce mestskej časti Ružinov a jazykovej školy v rámci ružinovského programu starostlivosti o seniorov. Skôr narodení Ružinovčania si už pri prihlasovaní sa kurz mohli vybrať, akú úroveň náročnosti si zvolia: úplní začiatočníci, začiatočníci či pokročilí.

K vôli vnúčatám...

„Na kurz som sa prihlásil kvôli svojim vnúčatám, ktoré angličtinu ovládajú. Ony si ju zdokonaľujú aj tak, že medzi sebou konverzujú po anglicky a ja sa chcem tiež zapojiť do takejto spoločnej debaty,“ opisuje svoje motívy zdokonalenia sa v cudzom jazyku Ružinovčan Ladislav Kugler. Seniori sa na kurze naučia napríklad ako sa predstaviť, budú vedieť porozprávať niečo o svojej rodine, opýtať sa, kde je autobus, alebo ako sa dostať na konkrétne miesto.

„Počas týchto štyroch dní sa naučia praktické základy anglického jazyka. Nechceme ich zaťažovať komplikovanejšou gramatikou či slovíčkami, skôr sa zameriame nato, aby vedeli komunikovať,“ objasňuje priebeh kurzu Libuša Wienková z jazykovej školy Class.

Overia si vedomosti na večierku

Oficiálne sa tento bezplatný jazykový kurz pre ružinovských seniorov skončí v piatok, no vo štvrtok 10. marca si svoje získané znalosti overia na špeciálnom čajovom večierku v jazykovej škole, kde si vyskúšajú konverzáciu v anglickom jazyku v praxi.

(byt), foto: (mš)