Pes zavinil dopravnú nehodu pri Gbeloch

n 7.3.2016 17:15 - Senica

Nezodpovednosť majiteľov psov môže mať aj svoje následky. V piatok 4. marca  zavinil voľne pobiehajúci pes dopravnú nehodu.

Zrážke sa nedalo zabrániť

K dopravnej nehode došlo  na ceste III. triedy v smere na Gbely. 31 ročného vodiča zo Senice na ceste prekvapil voľne pobiehajúci pes, ktorý mu vbehol do jeho jazdnej dráhy. Zrážke so psom sa už v tomto prípade nedalo zabrániť. Po nej sa stalo jeho osobné auto neovládateľným, prešlo do protismeru a zrazilo sa s oproti idúcim nákladným vozidlom. Táto zrážka si našťastie vyžiadala len jeden život- ten psí. Avšak  predsa len nezostala úplne bez následkov.

Ako to za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave uviedla Martina Kredatusová, vodič osobného vozidla „... utrpel pri zrážke ľahké zranenia na tvári a hrudníku“, pričom na oboch vozidlách vznikla škoda v celkovej výške 5 000 eur. V súčasnosti polícia pátra po majiteľovi psa, ktorý nemal žiadne identifikačné údaje. Pravdepodobne teda išlo aj o neprihláseného psa.  Podľa policajných fotografií išlo pravdepodobne o plemeno slovenského čuvača, prípadne jeho kríženca. V prípade, že by ste mali o jeho majiteľovi akékoľvek informácie, neváhajte kontaktovať príslušné oddelenie polície.

Zodpovednosť nesie majiteľ psa

Majitelia psov by nemali zabúdať, že zodpovednosť za nich preberajú výhradne oni. Medzi jednu z povinností zodpovedných „psíčkarov“ pritom patrí aj zodpovednosť za ich pohyb po verejnom priestranstve. A to aj v prípade, že sa váš „miláčik“ či „strážca“ zabehne. Avšak stretávame sa aj s iným, menej humánnym, fenoménom, a tým je zbavovanie sa psých miláčikov ich vypúšťaním z áut na cestách za obcami. Takéto psy sa vo väčšine prípadov zdržiavajú pri cestách a majú tendenciu pribiehať k prechádzajúcim autám v nádeji, že sa ich majiteľ vráti. Aké boli okolnosti tejto nehody, je zatiaľ v štádiu vyšetrovanie. Jedno je však v tomto prípade už isté- pes, ktorý dopadol pri tejto nehode najhoršie je v celej tejto nehode nevinne.

 

Text: Adriána Kondlová

Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trnava