Nahradí rušnú križovatku v Rimavskej Sobote kruháč?

n 4.3.2016 7:25 - Rimavská Sobota

Jednu z najrušnejších križovatiek v Rimavskej Sobote na uliciach Malohontská a Jánošíkova by mal v tomto roku nahradiť kruhový objazd. Podľa predbežných odhadov by jeho výstavba mala stáť necelých 180.000 eur, pričom prostriedky by poskytol Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a projektovú dokumentáciu by financovalo mesto.

O spomínanom zámere informoval primátor mesta a poslanec banskobystrického VÚC Jozef Šimko na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Súčasná križovatka nie je napriek hustej premávke riadená svetelnou signalizáciou a nevýhodou je tiež jej komplikované riešenie, ktoré cez ňu neumožňuje priamy prejazd v smere po Jánošíkovej ulici.
 

NEPREHLIADNITE:  Je naozaj koniec! hlási rozhodnutý Višňa. „Páku“ na neho nemá ani prezident Slovenska!

„Autá preto uvedenú križovatku v podstate obchádzajú po Malohontskej. Vďaka objazdu by sme túto ulicu odbremenili a vyriešili zložitú dopravnú situáciu, ktorá tam nastáva hlavne v ranných hodinách,“ priblížil primátor s tým, že vybudovanie tohto dopravného uzla je v prvom rade požiadavkou občanov Rimavskej Soboty.

„Navyše, takýto variant by vodičom pomohol šetriť pohonné látky,“ dodal.

Ako TASR informoval viceprimátor mesta a poslanec banskobystrického VÚC Ladislav Rigó, krajskí poslanci sa budú cestnými komunikáciami v rámci BBSK zaoberať na mimoriadnom zasadnutí dňa 24. marca. Dodal, že poslanci za okres Rimavská Sobota plánujú na tomto stretnutí predložiť na schválenie aj návrh na vybudovanie spomínanej kruhovej križovatky.

„Zatiaľ sme sa pod tento návrh podpísali štyria. Verím však, že sa pridajú aj zvyšní dvaja poslanci z nášho okresu,“ uviedol Rigó, ktorý chce o pláne výstavby objazdu informovať aj na zasadnutí krajskej Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu.

„Je síce len poradným orgánom VÚC, ale aj tam chcem zdôrazniť, že Rimavská Sobota tento objazd z hľadiska plynulosti a bezpečnosti premávky potrebuje,“ uzavrel viceprimátor.

Súčasťou výstavby objazdu má byť tiež likvidácia podchodu pre chodcov, ktorý bol vybudovaný pod Malohontskou ulicou v 80. rokoch pri jej výstavbe. Svoj účel však plnil len niekoľko rokov, posledné desaťročia je uzavretý a zaplavuje ho spodná voda.

TASR, foto: TASR